Choose Sport

All
  • All
  • M
  • W
Women's Basketball
11/17
2:00 PM
vs. Claremont MS
@ UPS Tournament in Tacoma, Wash.
Men's Cross Country
11/18
10 a.m.
vs. NCAA Division III Championships
@ Elsah, Ill.
Women's Basketball
11/18
2:00 PM
vs. St. Martin's
@ UPS Tournament in Tacoma, Wash.
Men's Basketball
11/21
7:00 PM
at Northwest (Wash.)
Women's Basketball
11/22
4:00 PM
Northwest Indian College
Men's Basketball
11/25
5:00 PM
vs. La Verne
@ Santa Cruz, Calif.
Women's Basketball
11/25
5:30 PM
at Central Washington (Exhibition)
Men's Basketball
11/26
1:00 PM
at UC Santa Cruz
Men's Basketball
11/28
7:00 PM
Multnomah
Women's Swimming
12/01
TBA
at Logger Open
Men's Swimming
12/01
TBA
at Logger Open
Women's Basketball
12/01
6:00 PM
Whitman
Men's Basketball
12/01
8:00 PM
Whitman
Women's Swimming
12/02
TBA
at Logger Open
Men's Swimming
12/02
TBA
at Logger Open
Women's Basketball
12/02
4:00 PM
Whitworth
Men's Basketball
12/02
6:00 PM
Whitworth
Women's Swimming
12/03
TBA
at Logger Open
Men's Swimming
12/03
TBA
at Logger Open
Men's Basketball
12/04
7:00 PM
at Seattle
Women's Basketball
12/08
7:00 PM
Northwest (Wash)
Women's Basketball
12/16
4:00 PM
Aurora
Men's Basketball
12/16
7:00 PM
at Portland Bible
Women's Basketball
12/17
4:00 PM
Benedictine (Ill.)
Women's Basketball
12/28
4:00 PM
at Cal Lutheran
Women's Basketball
12/29
2:00 PM
vs. La Verne
@ Thousand Oaks, Calif.
Men's Basketball
12/29
4:00 PM
vs. Carroll (Wis.)
@ South Point Arena, Las Vegas
Men's Basketball
12/30
4:00 PM
vs. Central (Iowa)
@ South Point Arena, Las Vegas
Women's Basketball
12/31
2:00 PM
at Whittier
Women's Swimming
01/05
6 p.m.
Seattle U
Men's Swimming
01/05
6 p.m.
Seattle U
Women's Basketball
01/05
6:00 PM
at Linfield
Men's Basketball
01/05
8:00 PM
at Linfield
Women's Swimming
01/06
1 p.m.
Southwestern Oregon Community College
Men's Swimming
01/06
1 p.m.
Southwestern Oregon Community College
Women's Basketball
01/06
4:00 PM
at George Fox
Men's Basketball
01/06
6:00 PM
at George Fox
Women's Basketball
01/12
6:00 PM
Willamette
Men's Basketball
01/12
8:00 PM
Willamette
Women's Basketball
01/13
4:00 PM
Lewis & Clark
Men's Basketball
01/13
6:00 PM
Lewis & Clark
Women's Basketball
01/16
6:00 PM
at Puget Sound
Men's Basketball
01/16
8:00 PM
at Puget Sound
Women's Swimming
01/19
6 p.m.
at Whitworth
Men's Swimming
01/19
6 p.m.
at Whitworth
Women's Swimming
01/20
1 p.m.
at Whitman
Men's Swimming
01/20
1 p.m.
at Whitman
Women's Tennis
01/20
1:00 PM
Eastern Washington
Women's Basketball
01/20
4:00 PM
Pacific
Men's Basketball
01/20
6:00 PM
Pacific
Women's Basketball
01/26
6:00 PM
at Whitworth
Men's Basketball
01/26
8:00 PM
at Whitworth
Women's Swimming
01/27
1 p.m.
at Puget Sound
Men's Swimming
01/27
1 p.m.
at Puget Sound
Women's Basketball
01/27
4:00 PM
at Whitman
Men's Basketball
01/27
6:00 PM
at Whitman
Women's Basketball
02/02
6:00 PM
George Fox
Men's Basketball
02/02
8:00 PM
George Fox
Women's Tennis
02/03
1:00 PM
at Willamette
Women's Basketball
02/03
4:00 PM
Linfield
Men's Basketball
02/03
6:00 PM
Linfield
Women's Tennis
02/04
1:00 PM
at Pacific
Women's Swimming
02/09
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Men's Swimming
02/09
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Women's Tennis
02/09
4:00 PM
British Columbia
Women's Basketball
02/09
6:00 PM
at Lewis & Clark
Men's Basketball
02/09
8:00 PM
at Lewis & Clark
Women's Swimming
02/10
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Men's Swimming
02/10
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Women's Tennis
02/10
TBA
Puget Sound
Women's Basketball
02/10
4:00 PM
at Willamette
Men's Basketball
02/10
6:00 PM
at Willamette
Women's Swimming
02/11
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Men's Swimming
02/11
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Women's Basketball
02/13
6:00 PM
Puget Sound
Men's Basketball
02/13
8:00 PM
Puget Sound
Women's Basketball
02/16
6:00 PM
at Pacific
Men's Basketball
02/16
8:00 PM
at Pacific
Women's Swimming
02/17
TBA
at Puget Sound Finale
Men's Swimming
02/17
TBA
at Puget Sound Finale
Men's Tennis
02/17
1:00 PM
Southern Utah
Men's Tennis
02/18
12:00 PM
at Seattle
Men's Basketball
02/22
TBA
at NWC Tournament Semifinals
Women's Basketball
02/22
TBA
at Northwest Conference Tournament
Men's Basketball
02/24
TBA
at NWC Tournament Championship
Women's Basketball
02/24
TBA
at Northwest Conference Tournament Finals
03/03
TBA
at UPS Invitational
Women's Tennis
03/03
TBA
at George Fox
Men's Tennis
03/03
1:00 PM
George Fox
03/04
TBA
at UPS Invitational
Women's Tennis
03/04
TBA
at Lewis & Clark
Men's Tennis
03/04
10:30 AM
Lewis & Clark
Men's Tennis
03/10
10:00 AM
at Pacific
Women's Tennis
03/10
1:00 PM
Pacific
Men's Tennis
03/11
10:15 AM
at Willamette
Women's Tennis
03/11
10:30 AM
Willamette
Men's Tennis
03/12
10:15 AM
at Bellevue
Women's Tennis
03/17
1:00 PM
Whitworth
Men's Tennis
03/18
10:30 AM
Bellevue
Women's Swimming
03/21
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/21
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Women's Swimming
03/22
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/22
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Women's Swimming
03/23
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/23
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
03/24
TBA
at Whitman Invitational
Women's Swimming
03/24
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/24
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Women's Tennis
03/24
1:00 PM
Linfield
Men's Tennis
03/24
1:00 PM
Puget Sound
03/25
TBA
at Whitman Invitational
Men's Tennis
03/25
11:00 AM
at Linfield
Women's Tennis
03/26
1:00 PM
at Chapman
Men's Tennis
03/27
2:00 PM
at Biola
Women's Tennis
03/27
4:00 PM
at Occidental
Women's Tennis
03/28
11:00 AM
at Caltech
Men's Tennis
03/28
2:00 PM
at Caltech
Men's Tennis
03/29
5:00 PM
at Occidental
04/07
TBA
at NWC Spring Classic
Women's Tennis
04/07
TBA
at Whitman
Men's Tennis
04/07
1:00 PM
Whitman
04/08
TBA
at NWC Spring Classic
Women's Tennis
04/08
11:00 AM
at Whitworth
Women's Tennis
04/13
TBA
at Puget Sound
Women's Tennis
04/15
10:30 AM
College of Idaho
Men's Tennis
04/15
11:00 AM
at Whitworth
04/21
TBA
at Northwest Conference Championships
Women's Tennis
04/21
TBA
at Northwest Conference Championships
Men's Tennis
04/21
TBA
at Northwest Conference Tournament
04/22
TBA
at Northwest Conference Championships
Women's Tennis
04/22
TBA
at Northwest Conference Championships
Men's Tennis
04/22
TBA
at Northwest Conference Tournament
PP

Licensed to Pacific Lutheran University
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/11/2017 03:09 PM
                       Linfield @ PLU Longs - 11/11/2017                       
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'               4:10.42    4:09.80   11  
     1) Kishaba, Kiyomi 18              2) Booth, Danielle 20             
     3) Simpson, Kaycee 19              4) Bishoff, Sydney 20             
       30.10  1:01.96    32.65  1:10.47    27.55  1:00.63    26.63    56.74
  2 Linfield College  'A'                             3:56.61    4:15.43    4  
     1) Hartzell, Molli J 19            2) Murphy, Alexis R 19            
     3) Samudio, Emily N 19             4) Lawson, Grace M 23             
       30.96  1:02.56    16.77  1:12.90    29.42  1:02.60    26.94    57.37
  3 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    4:18.91    2  
     1) Kutz, Marri 19                  2) Mundle, Whitney 20             
     3) Webb, Kylie 20                  4) Kelm, Jennica 19               
       31.31  1:05.05    33.61  1:13.00    28.79  1:02.03    27.42    58.83
  4 Linfield College  'B'                                  NT    4:27.83  
     1) Reyes, Belle B 20               2) Andersen, Katherine L 20       
     3) Morrison, Lauren E 20           4) Smith, Haley M 20              
       33.58  1:19.88    24.49  1:04.85    30.00  1:04.26    27.79    58.84
  5 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x4:35.97  
     1) Inouye, Keiko 21                2) Mickelson, Emma 18             
     3) Smith, Lindsay 20               4) Clayton, Hannah 18             
       31.98  1:06.45    34.73  1:14.64    32.92  1:13.32    29.11  1:01.56
  6 Linfield College  'C'                                  NT   x4:52.01  
     1) Edmondo, Ashlyn L 21            2) Hecht, Hailey A 21             
     3) Huth, Kristen M 19              4) Dunn, Jamie N 21               
       35.54  1:16.20    38.21  1:21.89    32.40  1:10.73    29.76  1:03.19
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'               3:49.26    3:37.18   11  
     1) Buchanan, James 19              2) Liu, Dennis 21                 
     3) Jett, Paul 21                   4) Hecksel, Philip 18             
       26.23    54.22    27.68  1:00.40    23.92    52.87    23.33    49.69
  2 Linfield College  'A'                             3:22.07    3:46.07    4  
     1) Fitial, Daisuke O 18            2) Leis, Jordan J 18              
     3) Hanson, Matthew J 21            4) Cooksy, Hayden A 21            
       25.72    54.46    29.44  1:05.54    24.51    54.51    24.08    51.56
  3 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    3:49.89    2  
     1) Vieira, Kekoa 19                2) Wright, Terry 19               
     3) Koivisto, Seth 18               4) Curtis, Jackson 20             
       28.17    58.61    30.58  1:05.34    25.26    55.51    23.74    50.43
  4 Linfield College  'B'                                  NT    3:50.57  
     1) Butler, Tristin M 18            2) Clemons, Dylan C 19            
     3) Simpson, Joseph E 18            4) Galbraith, Joshua D 21         
       28.64    58.24    30.28  1:06.69    25.21    54.00    24.42    51.64
  5 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x4:04.22  
     1) Carpenter, Mitchell 19          2) Chandler, Christiaan 18        
     3) Anderson, Chris 19              4) Hippe, Kyle 18                 
       31.54  1:04.12    30.21  1:06.26    26.92    59.72    25.59    54.12
  6 Linfield College  'C'                                  NT   x4:19.09  
     1) Clark, Ryan J 20                2) Trevino, Sergio D 21           
     3) Endicott, Daniel L 19           4) Braxmeyer, Daniel J 19         
       30.90  1:04.53    35.10  1:15.95    27.78  1:01.57    27.22    57.04
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Evette M             20 Linfield            10:42.21   11:33.97    9  
      30.12   32.46   33.71   33.42   34.36   34.92   34.70   35.27
      35.17   35.23   35.03   35.11   35.27   34.93   35.43   35.95
      36.02   37.04   36.10   33.73                                
  2 Shannon, Alex             19 PLU-PN              11:49.21   11:36.76    4  
      31.36   34.28   34.53   34.79   34.73   34.82   34.97   35.14
      35.23   35.33   35.52   35.58   35.93   35.46   35.50   35.61
      35.77   35.45   34.70   32.06                                
  3 Muller, Jenna             18 PLU-PN                    NT   11:45.97    3  
      31.66   34.51   35.24   35.50   35.79   35.85   36.25   36.09
      36.19   36.20   36.06   36.09   36.01   35.48   35.26   35.59
      34.79   34.55   34.79   34.07                                
  4 Straume, Ingrid           21 PLU-PN              11:39.50   11:49.97    2  
      31.98   34.23   35.17   35.62   35.24   35.72   36.22   36.50
      36.16   36.17   35.26   35.59   36.21   35.46   36.09   35.69
      35.99   36.06   35.80   34.81                                
  5 Edmondo, Ashlyn L         21 Linfield            12:24.54   12:40.70    1  
      33.83   37.23   38.10   38.08   38.65   38.47   38.75   38.51
      38.53   38.64   38.47   38.68   38.19   38.05   38.18   38.41
      38.23   38.73   38.01   36.96                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jerome, Bradley           20 PLU-PN              10:38.50   10:24.06    9  
      27.80   30.16   31.12   31.31   31.37   31.56   31.57   31.91
      32.04   31.74   31.84   31.89   31.84   31.79   31.63   31.52
      31.30   31.02   30.76   29.89                                
  2 Lozensky, Jeff            19 PLU-PN                    NT   10:24.63    4  
      27.76   29.97   30.66   30.62   30.59   31.03   31.26   31.53
      31.72   31.88   32.15   32.09   32.22   32.21   32.38   32.25
      32.60   32.23   30.82   28.66                                
  3 Flores, David             20 Linfield            10:21.71   10:44.97    3  
      27.67   30.39   31.10   31.20   31.93   31.70   32.36   32.40
      32.69   32.49   32.92   32.83   33.18   32.84   32.74   33.43
      33.16   33.61   33.39   32.94                                
  4 Luffred, Joshua J         22 Linfield            10:13.07   10:45.72    2  
      28.69   31.47   32.06   31.91   32.20   32.42   32.28   32.71
      32.30   32.72   32.61   32.83   32.79   32.62   32.71   32.90
      32.96   32.93   32.89   31.72                                
  5 Toschi, Jared             19 PLU-PN              10:54.38   11:02.30    1  
      29.21   32.03   32.71   32.74   33.06   33.25   33.48   33.40
      33.48   33.74   33.77   33.81   33.31   33.89   33.98   33.49
      33.92   34.07   33.59   31.37                                
  6 Rasmussen, Keith G        19 Linfield            11:26.16   12:11.07  
      30.34   33.81   34.97   35.87   36.88   38.22   36.67   37.13
      38.28   37.33   38.42   37.07   38.28   37.25   37.44   36.89
      37.76   37.14   36.06   35.26                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Evette M             20 Linfield             1:53.50    1:59.44    9  
      28.50   30.24   30.14   30.56                                
  2 Nguyenle, Victoria        19 PLU-PN                    NT    2:03.81    4  
      28.56   31.14   32.23   31.88                                
  3 Bingea, Taylor            20 PLU-PN               2:06.59    2:04.77    3  
      28.91   31.13   32.35   32.38                                
  4 Stafford, Sarah           20 PLU-PN                    NT    2:06.02    2  
      28.63   30.90   32.57   33.92                                
  5 Nelson, Erin K            21 Linfield             1:58.86    2:09.70    1  
      30.73   33.06   32.79   33.12                                
  6 Steward, Lottie R         19 Linfield             2:06.70    2:09.72  
      29.82   32.44   34.14   33.32                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baligad, Bryson           20 PLU-PN                    NT    1:48.05    9  
      24.60   26.73   28.17   28.55                                
  2 Gourley, Trevor R         20 Linfield             1:42.53    1:50.80    4  
      25.72   27.44   29.07   28.57                                
  3 Buchanan, James           19 PLU-PN               1:50.67    1:52.99    3  
      26.73   28.11   28.86   29.29                                
  4 Simpson, Joseph E         18 Linfield             1:50.99    1:53.15    2  
      26.35   29.23   29.19   28.38                                
  5 Olufson, Ian              19 PLU-PN               1:54.67    1:53.28    1  
      26.15   29.29   29.51   28.33                                
  6 Brody, David A            22 Linfield             1:50.94    2:00.04  
      28.21   29.92   31.22   30.69                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kakazu, Tahni M           21 Linfield               24.27      25.34    9  
  2 Monkhouse, Aspen          19 PLU-PN                 24.69      25.53    4  
  3 Booth, Danielle           20 PLU-PN                 26.16      25.97    3  
  4 Kearney, Lauren           19 PLU-PN                 25.82      26.08    2  
  5 Smith, Haley M            20 Linfield               25.85      26.84    1  
  6 Huth, Kristen M           19 Linfield               28.25      28.83  
 -- Hecht, Hailey A           21 Linfield               27.89     X29.47  
 -- Hinshaw, Sophie L         20 Linfield               28.48     X29.55  
 -- Swan, Braelyn R           19 Linfield               28.37     X29.71  
 -- O'Brien, Genevieve E      18 Linfield               30.32     X31.01  
 -- Riggs, Malia L            20 Linfield               29.99     X31.07  
 -- Ventura-Fernandez, Maria  20 Linfield               43.05     X43.55  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodman, Jacob            20 PLU-PN                 22.06      22.26    9  
  2 Oliveira, Neirton         20 Linfield               20.69      22.34    4  
  3 Singstad, Elijah          20 PLU-PN                    NT      22.66    3  
  4 Liu, Dennis               21 PLU-PN                 22.62      22.70    2  
  5 Hanson, Matthew J         21 Linfield               21.45      22.95    1  
  6 Leis, Jordan J            18 Linfield               23.03      23.24  
 -- Chandler, Christiaan      18 PLU-PN                 23.86     X23.40  
 -- Kawakami, Sam             21 PLU-PN                 23.74     X23.65  
 -- Anderson, Chris           19 PLU-PN                 24.38     X24.53  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Kaycee           19 PLU-PN                    NT    2:13.58    9  
      29.00   35.41   38.31   30.86                                
  2 Fry, Kaedi A              20 Linfield             2:07.51    2:15.98    4  
      29.93   34.67   39.42   31.96                                
  3 Nguyenle, Victoria        19 PLU-PN               2:18.41    2:17.02    3  
      29.97   36.69   38.33   32.03                                
  4 Webb, Kylie               20 PLU-PN                    NT    2:20.11    2  
      30.39   35.71   40.70   33.31                                
  5 Murphy, Alexis R          19 Linfield             2:20.31    2:27.14    1  
      31.16   37.75   43.19   35.04                                
  6 Andersen, Katherine L     20 Linfield             2:19.84    2:28.78  
      31.13   39.19   42.31   36.15                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cutting, Noah J           20 Linfield             1:52.74    2:02.18    9  
      25.10   29.94   38.14   29.00                                
  2 Fitial, Daisuke O         18 Linfield             2:01.62    2:03.10    4  
      26.35   30.82   37.08   28.85                                
  3 Jett, Paul                21 PLU-PN                    NT    2:04.94    3  
      25.44   32.33   37.15   30.02                                
  4 Koivisto, Seth            18 PLU-PN               2:06.32    2:04.99    2  
      27.29   32.28   36.11   29.31                                
  5 Hippe, Kyle               18 PLU-PN               2:10.96    2:09.38    1  
      28.06   33.01   38.07   30.24                                
  6 Sherlock, Zachary J       18 Linfield                  NT    2:09.48  
      27.34   33.72   36.93   31.49                                
 -- Anderson, Chris           19 PLU-PN                    NT   X2:18.77  
      28.16   35.75   40.21   34.65                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Kaycee           19 PLU-PN               2:06.12    2:12.65    9  
      29.68   33.49   35.78   33.70                                
  2 Samudio, Emily N          19 Linfield             2:24.74    2:21.26    4  
      32.77   36.61   36.75   35.13                                
  3 Bingea, Taylor            20 PLU-PN               2:20.74    2:21.34    3  
      31.24   35.57   36.96   37.57                                
  4 Walkup, Anne C            18 Linfield             2:20.06    2:22.16    2  
      33.13   36.54   36.61   35.88                                
  5 Webb, Kylie               20 PLU-PN               2:20.67    2:23.40    1  
      32.13   36.63   37.46   37.18                                
  6 Morrison, Lauren E        20 Linfield             2:27.06    2:31.49  
      33.50   37.15   40.07   40.77                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cutting, Noah J           20 Linfield             1:49.22    2:02.38    9  
      26.97   30.96   32.25   32.20                                
  2 Jett, Paul                21 PLU-PN               2:07.89    2:06.50    4  
      26.39   32.55   34.59   32.97                                
  3 Hammons, Hugh K           18 Linfield             2:08.57    2:07.37    3  
      28.50   32.34   32.77   33.76                                
  4 Flores, David             20 Linfield             2:01.51    2:08.32    2  
      28.80   33.21   34.04   32.27                                
  5 Hecksel, Philip           18 PLU-PN               2:09.27    2:09.32    1  
      27.96   32.14   34.16   35.06                                
  6 Vieira, Kekoa             19 PLU-PN                    NT    2:12.35  
      28.83   33.39   34.00   36.13                                
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kakazu, Tahni M           21 Linfield               53.57      55.28    9  
      26.55   28.73                                                
  2 Stafford, Sarah           20 PLU-PN                 56.53      56.83    4  
      27.64   29.19                                                
  3 Bishoff, Sydney           20 PLU-PN                 56.51      56.88    3  
      27.52   29.36                                                
  4 Lawson, Grace M           23 Linfield               53.66      57.81    2  
      26.74   31.07                                                
  5 Kearney, Lauren           19 PLU-PN                 56.89      58.30    1  
      28.09   30.21                                                
 -- Hinshaw, Sophie L         20 Linfield             1:02.59   X1:03.24  
      30.27   32.97                                                
 -- Dunn, Jamie N             21 Linfield             1:00.99   X1:03.80  
      30.41   33.39                                                
 -- Reyes, Belle B            20 Linfield             1:04.87   X1:03.83  
      30.75   33.08                                                
 -- Hecht, Hailey A           21 Linfield             1:00.35   X1:04.14  
      31.35   32.79                                                
 -- Huth, Kristen M           19 Linfield             1:01.80   X1:04.17  
      30.67   33.50                                                
 -- Swan, Braelyn R           19 Linfield             1:02.94   X1:04.26  
      30.91   33.35                                                
 -- Riggs, Malia L            20 Linfield             1:02.64   X1:06.26  
      31.66   34.60                                                
 -- O'Brien, Genevieve E      18 Linfield             1:09.02   X1:10.53  
      33.30   37.23                                                
 -- Ventura-Fernandez, Maria  20 Linfield             1:39.85   X1:37.60  
      44.40   53.20                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Singstad, Elijah          20 PLU-PN                 49.17      49.20    9  
      23.55   25.65                                                
  2 Baligad, Bryson           20 PLU-PN                    NT      49.31    4  
      23.81   25.50                                                
  3 Oliveira, Neirton         20 Linfield               46.30      49.46    3  
      23.97   25.49                                                
  4 Gourley, Trevor R         20 Linfield               46.55      50.69    2  
      24.20   26.49                                                
  5 Koivisto, Seth            18 PLU-PN                 51.16      51.06    1  
      24.33   26.73                                                
  6 Cooksy, Hayden A          21 Linfield               48.78      52.40  
      24.85   27.55                                                
 -- Clark, Ryan J             20 Linfield               56.26     X55.76  
      26.56   29.20                                                
 -- Braxmeyer, Daniel J       19 Linfield                  NT     X57.37  
      27.36   30.01                                                
 -- Trevino, Sergio D         21 Linfield               57.99   X1:01.08  
      28.52   32.56                                                
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fry, Kaedi A              20 Linfield             2:06.03    2:13.40    9  
      31.81   34.51   34.41   32.67                                
  2 Kishaba, Kiyomi           18 PLU-PN               2:13.81    2:13.86    4  
      31.02   33.57   34.64   34.63                                
  3 Hartzell, Molli J         19 Linfield             2:06.40    2:14.25    3  
      32.02   33.23   35.04   33.96                                
  4 Kutz, Marri               19 PLU-PN               2:21.59    2:20.46    2  
      32.31   35.04   36.59   36.52                                
  5 Inouye, Keiko             21 PLU-PN                    NT    2:21.26    1  
      33.43   36.10   36.34   35.39                                
  6 Nelson, Erin K            21 Linfield             2:14.85    2:23.41  
      34.78   36.34   36.34   35.95                                
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fitial, Daisuke O         18 Linfield             1:57.72    1:59.09    9  
      27.78   30.25   30.62   30.44                                
  2 Buchanan, James           19 PLU-PN                    NT    2:01.40    4  
      28.65   30.51   31.04   31.20                                
  3 Goodman, Jacob            20 PLU-PN               2:06.20    2:08.78    3  
      29.14   33.05   33.51   33.08                                
  4 Hippe, Kyle               18 PLU-PN                    NT    2:09.70    2  
      30.77   32.73   33.05   33.15                                
  5 Galbraith, Joshua D       21 Linfield             2:10.78    2:13.91    1  
      31.05   33.26   34.78   34.82                                
  6 Brody, David A            22 Linfield             2:01.96    2:15.73  
      31.82   33.96   34.84   35.11                                
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Evette M             20 Linfield             5:01.65    5:22.57    9  
      30.26   32.06   31.91   32.98   33.27   32.97   32.49   32.79
      32.42   31.42                                                
  2 Bingea, Taylor            20 PLU-PN               5:33.04    5:30.57    4  
      30.57   32.62   33.74   34.41   33.72   33.41   33.43   33.27
      33.36   32.04                                                
  3 Muller, Jenna             18 PLU-PN               5:42.18    5:45.06    3  
      31.01   33.97   34.51   34.90   35.10   35.38   35.28   35.55
      35.33   34.03                                                
  4 Morrison, Lauren E        20 Linfield             5:58.63    5:56.43    2  
      32.34   35.94   37.12   36.27   35.25   35.46   35.76   36.91
      36.57   34.81                                                
  5 Creaver, Gabriella        19 PLU-PN               6:00.48    5:58.98    1  
      31.53   35.44   36.41   36.81   36.43   36.88   37.08   36.97
      36.48   34.95                                                
  6 St. Marie, Claire E       20 Linfield             5:34.50    6:17.81  
      32.06   35.68   36.78   38.52   38.59   39.44   39.38   40.09
      39.74   37.53                                                
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Curtis, Jackson           20 PLU-PN               5:08.22    5:03.99    9  
      27.82   30.15   31.01   31.12   31.07   31.16   31.56   31.17
      30.08   28.85                                                
  2 Jerome, Bradley           20 PLU-PN               5:14.86    5:05.07    4  
      26.58   29.88   30.71   31.18   31.38   30.99   31.69   31.56
      31.19   29.91                                                
  3 Flores, David             20 Linfield             4:50.61    5:06.85    3  
      28.35   29.80   30.88   30.93   30.97   31.44   32.04   31.75
      31.15   29.54                                                
  4 Butler, Tristin M         18 Linfield                  NT    5:07.65    2  
      28.22   30.85 1:02.22                   31.39   31.36   31.40
      31.21   29.56                                                
  5 Olufson, Ian              19 PLU-PN               5:11.31    5:13.31    1  
      28.01   31.72   32.62   32.56   32.76   32.40   32.13   31.84
      31.31   27.96                                                
  6 Simpson, Joseph E         18 Linfield             5:14.56    5:13.85  
      28.13   31.52   32.71   32.50   32.82   32.31   30.95   31.89
      31.77   29.25                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyenle, Victoria        19 PLU-PN               2:29.74    2:31.12    9  
      34.70   38.12   39.28   39.02                                
  2 Fry, Kaedi A              20 Linfield             2:30.11    2:34.07    4  
      35.14   39.96   40.12   38.85                                
  3 Straume, Ingrid           21 PLU-PN               2:36.42    2:36.62    3  
      35.31   40.24   40.87   40.20                                
  4 Mundle, Whitney           20 PLU-PN               2:38.51    2:41.42    2  
      36.34   41.28   42.38   41.42                                
  5 Murphy, Alexis R          19 Linfield             2:35.06    2:42.95    1  
      37.00   42.16   42.79   41.00                                
  6 Walkup, Anne C            18 Linfield             2:45.65    2:51.55  
      39.51   43.83   44.63   43.58                                
 -- Perkins, Rebecca          19 PLU-PN                    NT   X2:48.65  
      36.60   41.45   44.25   46.35                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Dennis               21 PLU-PN               2:13.73    2:14.39    9  
      29.96   33.71   34.87   35.85                                
  2 Lozensky, Jeff            19 PLU-PN                    NT    2:17.27    4  
      30.26   34.06   35.93   37.02                                
  3 Sherlock, Zachary J       18 Linfield             2:17.90    2:20.40    3  
      31.43   35.35   36.52   37.10                                
  4 Kawakami, Sam             21 PLU-PN               2:22.37    2:22.04    2  
      31.07   35.86   37.26   37.85                                
  5 Clemons, Dylan C          19 Linfield             2:19.48    2:28.94    1  
      32.77   36.59   38.73   40.85                                
  6 Luffred, Joshua J         22 Linfield             2:22.90    2:30.79  
      32.44   38.18   39.83   40.34                                
 
Event 21  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'               3:51.27    3:45.91   11  
     1) Bishoff, Sydney 20              2) Kearney, Lauren 19             
     3) Stafford, Sarah 20              4) Booth, Danielle 20             
       27.63    57.53    26.51    57.28    26.74    56.17    25.88    54.93
  2 Linfield College  'A'                             3:34.35    3:46.42    4  
     1) Kakazu, Tahni M 21              2) Lawson, Grace M 23             
     3) Samudio, Emily N 19             4) Hartzell, Molli J 19           
       26.18    54.90    26.73    57.15    27.98    57.61    27.26    56.76
  3 Pacific Lutheran University-PN  'B'               3:51.28    3:56.58    2  
     1) Shannon, Alex 19                2) Kelm, Jennica 19               
     3) Kutz, Marri 19                  4) Mickelson, Emma 18             
       28.42    59.96    28.10    59.30    28.06    59.48    26.84    57.84
  4 Linfield College  'B'                                  NT    3:58.15  
     1) Smith, Haley M 20               2) Steward, Lottie R 19           
     3) Nelson, Erin K 21               4) Walkup, Anne C 18              
       28.79    59.60    27.61    58.03    28.12    58.73    29.68  1:01.79
  5 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x4:03.90  
     1) Creaver, Gabriella 19           2) Clayton, Hannah 18             
     3) Smith, Lindsay 20               4) Perkins, Rebecca 19            
       29.23  1:01.23    28.87  1:01.32    28.98  1:01.74    28.50    59.61
  6 Linfield College  'C'                                  NT   x4:21.32  
     1) Reyes, Belle B 20               2) Riggs, Malia L 20              
     3) Edmondo, Ashlyn L 21            4) Dunn, Jamie N 21               
       30.45  1:35.05    35.02  1:06.33                                    
 
Event 22  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'               3:23.74    3:15.62   11  
     1) Baligad, Bryson 20              2) Jerome, Bradley 20             
     3) Goodman, Jacob 20               4) Singstad, Elijah 20            
       23.78    49.33    23.41    49.41    22.60    48.28    22.75    48.60
  2 Linfield College  'A'                             3:06.73    3:17.22    4  
     1) Oliveira, Neirton 20            2) Hanson, Matthew J 21           
     3) Cutting, Noah J 20              4) Gourley, Trevor R 20           
       23.60    50.14    23.15    49.18    23.16    48.65    23.22    49.25
  3 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    3:26.01    2  
     1) Olufson, Ian 19                 2) Walker, Shane 19               
     3) Wright, Terry 19                4) Curtis, Jackson 20             
       24.53    51.07    23.78    50.60    24.74    52.16    24.46    52.18
  4 Linfield College  'B'                                  NT    3:26.94  
     1) Cooksy, Hayden A 21             2) Galbraith, Joshua D 21         
     3) Leis, Jordan J 18               4) Butler, Tristin M 18           
       24.88    51.69    24.71    52.67    24.68    52.83    23.58    49.75
  5 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x3:34.73  
     1) Waltz, James 19                 2) Vieira, Kekoa 19               
     3) Chandler, Christiaan 18         4) Toschi, Jared 19               
       25.03    51.95    25.32    54.17    24.53    52.34    25.99    56.27
  6 Linfield College  'C'                                  NT   x3:50.48  
     1) Clark, Ryan J 20                2) Endicott, Daniel L 19          
     3) Hammons, Hugh K 18              4) Rasmussen, Keith G 19          
       27.14    57.25    26.06    55.88    26.76    56.73    29.15  1:00.62
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Pacific Lutheran University         117   2. Linfield College                     88
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Pacific Lutheran University         130   2. Linfield College                     75