Choose Sport

All
  • All
  • M
  • W
Men's Basketball
11/21
L, 81-66
at Northwest (Wash.)
Men's Basketball
11/25
5:00 PM
vs. La Verne
@ Santa Cruz, Calif.
Women's Basketball
11/25
5:30 PM
at Central Washington (Exhibition)
Men's Basketball
11/26
1:00 PM
at UC Santa Cruz
Women's Basketball
11/28
5:00 PM
Northwest Indian College
Men's Basketball
11/28
7:00 PM
Multnomah
Women's Swimming
12/01
TBA
at Logger Open
Men's Swimming
12/01
TBA
at Logger Open
Women's Basketball
12/01
6:00 PM
Whitman
Men's Basketball
12/01
8:00 PM
Whitman
Women's Swimming
12/02
TBA
at Logger Open
Men's Swimming
12/02
TBA
at Logger Open
Women's Basketball
12/02
4:00 PM
Whitworth
Men's Basketball
12/02
6:00 PM
Whitworth
Women's Swimming
12/03
TBA
at Logger Open
Men's Swimming
12/03
TBA
at Logger Open
Men's Basketball
12/04
7:00 PM
at Seattle
Women's Basketball
12/08
7:00 PM
Northwest (Wash)
Women's Basketball
12/16
4:00 PM
Aurora
Men's Basketball
12/16
7:00 PM
at Portland Bible
Women's Basketball
12/17
4:00 PM
Benedictine (Ill.)
Women's Basketball
12/28
4:00 PM
at Cal Lutheran
Women's Basketball
12/29
2:00 PM
vs. La Verne
@ Thousand Oaks, Calif.
Men's Basketball
12/29
4:00 PM
vs. Carroll (Wis.)
@ South Point Arena, Las Vegas
Men's Basketball
12/30
4:00 PM
vs. Central (Iowa)
@ South Point Arena, Las Vegas
Women's Basketball
12/31
2:00 PM
at Whittier
Women's Swimming
01/05
6 p.m.
Seattle U
Men's Swimming
01/05
6 p.m.
Seattle U
Women's Basketball
01/05
6:00 PM
at Linfield
Men's Basketball
01/05
8:00 PM
at Linfield
Women's Swimming
01/06
1 p.m.
Southwestern Oregon Community College
Men's Swimming
01/06
1 p.m.
Southwestern Oregon Community College
Women's Basketball
01/06
4:00 PM
at George Fox
Men's Basketball
01/06
6:00 PM
at George Fox
Women's Basketball
01/12
6:00 PM
Willamette
Men's Basketball
01/12
8:00 PM
Willamette
Women's Basketball
01/13
4:00 PM
Lewis & Clark
Men's Basketball
01/13
6:00 PM
Lewis & Clark
Women's Basketball
01/16
6:00 PM
at Puget Sound
Men's Basketball
01/16
8:00 PM
at Puget Sound
Women's Swimming
01/19
6 p.m.
at Whitworth
Men's Swimming
01/19
6 p.m.
at Whitworth
Women's Swimming
01/20
1 p.m.
at Whitman
Men's Swimming
01/20
1 p.m.
at Whitman
Women's Tennis
01/20
1:00 PM
Eastern Washington
Women's Basketball
01/20
4:00 PM
Pacific
Men's Basketball
01/20
6:00 PM
Pacific
Women's Basketball
01/26
6:00 PM
at Whitworth
Men's Basketball
01/26
8:00 PM
at Whitworth
Women's Swimming
01/27
1 p.m.
at Puget Sound
Men's Swimming
01/27
1 p.m.
at Puget Sound
Women's Basketball
01/27
4:00 PM
at Whitman
Men's Basketball
01/27
6:00 PM
at Whitman
Women's Basketball
02/02
6:00 PM
George Fox
Men's Basketball
02/02
8:00 PM
George Fox
Women's Tennis
02/03
1:00 PM
at Willamette
Women's Basketball
02/03
4:00 PM
Linfield
Men's Basketball
02/03
6:00 PM
Linfield
Women's Tennis
02/04
1:00 PM
at Pacific
Women's Swimming
02/09
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Men's Swimming
02/09
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Women's Tennis
02/09
4:00 PM
Puget Sound
Women's Basketball
02/09
6:00 PM
at Lewis & Clark
Men's Basketball
02/09
8:00 PM
at Lewis & Clark
Women's Swimming
02/10
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Men's Swimming
02/10
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Women's Tennis
02/10
1:00 PM
British Columbia
Women's Basketball
02/10
4:00 PM
at Willamette
Men's Basketball
02/10
6:00 PM
at Willamette
Women's Swimming
02/11
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Men's Swimming
02/11
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Women's Basketball
02/13
6:00 PM
Puget Sound
Men's Basketball
02/13
8:00 PM
Puget Sound
Women's Basketball
02/16
6:00 PM
at Pacific
Men's Basketball
02/16
8:00 PM
at Pacific
Women's Swimming
02/17
TBA
at Puget Sound Finale
Men's Swimming
02/17
TBA
at Puget Sound Finale
Men's Tennis
02/17
1:00 PM
Southern Utah
Men's Tennis
02/18
12:00 PM
at Seattle
Men's Basketball
02/22
TBA
at NWC Tournament Semifinals
Women's Basketball
02/22
TBA
at Northwest Conference Tournament
Men's Basketball
02/24
TBA
at NWC Tournament Championship
Women's Basketball
02/24
TBA
at Northwest Conference Tournament Finals
03/03
TBA
at UPS Invitational
Women's Tennis
03/03
TBA
at George Fox
Men's Tennis
03/03
1:00 PM
George Fox
03/04
TBA
at UPS Invitational
Women's Tennis
03/04
TBA
at Lewis & Clark
Men's Tennis
03/04
10:30 AM
Lewis & Clark
Men's Tennis
03/10
10:00 AM
at Pacific
Women's Tennis
03/10
1:00 PM
Pacific
Men's Tennis
03/11
10:15 AM
at Willamette
Women's Tennis
03/11
10:30 AM
Willamette
Men's Tennis
03/12
10:15 AM
at Bellevue
Women's Tennis
03/17
1:00 PM
Whitworth
Men's Tennis
03/18
10:30 AM
Bellevue
Women's Swimming
03/21
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/21
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Women's Swimming
03/22
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/22
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Women's Swimming
03/23
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/23
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
03/24
TBA
at Whitman Invitational
Women's Swimming
03/24
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/24
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Women's Tennis
03/24
1:00 PM
Linfield
Men's Tennis
03/24
1:00 PM
Puget Sound
03/25
TBA
at Whitman Invitational
Men's Tennis
03/25
11:00 AM
at Linfield
Women's Tennis
03/26
1:00 PM
at Chapman
Men's Tennis
03/27
2:00 PM
at Biola
Women's Tennis
03/27
4:00 PM
at Occidental
Women's Tennis
03/28
11:00 AM
at Caltech
Men's Tennis
03/28
2:00 PM
at Caltech
Men's Tennis
03/29
5:00 PM
at Occidental
04/07
TBA
at NWC Spring Classic
Women's Tennis
04/07
TBA
at Whitman
Men's Tennis
04/07
1:00 PM
Whitman
04/08
TBA
at NWC Spring Classic
Women's Tennis
04/08
11:00 AM
at Whitworth
Women's Tennis
04/13
TBA
at Puget Sound
Women's Tennis
04/15
10:30 AM
College of Idaho
Men's Tennis
04/15
11:00 AM
at Whitworth
04/21
TBA
at Northwest Conference Championships
Women's Tennis
04/21
TBA
at Northwest Conference Championships
Men's Tennis
04/21
TBA
at Northwest Conference Tournament
04/22
TBA
at Northwest Conference Championships
Women's Tennis
04/22
TBA
at Northwest Conference Championships
Men's Tennis
04/22
TBA
at Northwest Conference Tournament
PP

Licensed to Pacific Lutheran University
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/10/2017 07:46 PM
                     Willamette @ PLU Shorts - 11/10/2017                      
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'               1:53.37    1:53.35   11  
     1) Kishaba, Kiyomi 18              2) Nguyenle, Victoria 19          
     3) Simpson, Kaycee 19              4) Booth, Danielle 20             
       29.07    32.48    26.49    25.31                                    
  2 Willamette University Swimming  'A'               1:49.35    1:55.33    4  
     1) Lin, Kiley 20                   2) Witherwax, Ashlyn 20           
     3) Tallman, Cassie 21              4) Harvill, Rachel 20             
       29.29    32.42    27.94    25.68                                    
  3 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    1:59.66    2  
     1) Shannon, Alex 19                2) Mundle, Whitney 20             
     3) Bingea, Taylor 20               4) Kelm, Jennica 19               
       31.10    33.10    29.16    26.30                                    
  4 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x2:01.89  
     1) Kutz, Marri 19                  2) Mickelson, Emma 18             
     3) Inouye, Keiko 21                4) Smith, Lindsay 20              
       30.41    34.26    29.25    27.97                                    
  5 Willamette University Swimming  'B'                    NT    2:06.74  
     1) Kates, Niki 19                  2) Taggesell, Cameron 18          
     3) McQuillan, Elaine 19            4) Taylor, Rachel 21              
       30.69    34.33    34.26    27.46                                    
  6 Willamette University Swimming  'C'                    NT   x2:10.79  
     1) Rasmussen, Jensine 19           2) Halbert, Olivia 18             
     3) Moore, Nandi 20                 4) Alongi, Claire 18              
       32.13    37.13    32.16    29.37                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'               1:38.73    1:37.80   11  
     1) Buchanan, James 19              2) Liu, Dennis 21                 
     3) Jett, Paul 21                   4) Goodman, Jacob 20              
       25.58    27.38    23.34    21.50                                    
  2 Willamette University Swimming  'A'               1:38.36    1:42.02    4  
     1) Ludwig, Derek 19                2) Fujiwara, Mykah 21             
     3) Yuvienco, Mark 21               4) Segimoto, Evan 18              
       26.17    28.67    23.77    23.41                                    
  3 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    1:44.59    2  
     1) Waltz, James 18                 2) Koivisto, Seth 18              
     3) Wright, Terry 19                4) Curtis, Jackson 20             
       28.05    28.15    24.94    23.45                                    
  4 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x1:46.12  
     1) Vieira, Kekoa 19                2) Kawakami, Sam 21               
     3) Hecksel, Philip 18              4) Anderson, Chris 19             
       27.11    29.60    25.06    24.35                                    
  5 Willamette University Swimming  'B'                    NT    1:54.66  
     1) Hougan, Alex 19                 2) Leibman, Nick 21               
     3) Davis, Owen 20                  4) Hulti, Jacob 19                
       30.88    31.90    28.53    23.35                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Muller, Jenna             18 PLU-PN                    NT   11:39.16    9  
      31.67   34.53   35.00   35.17   35.45   35.28   35.80   35.22
      35.14   35.27   35.40   35.23   35.42   35.12   35.08   35.15
      34.68   35.08   35.09   34.38                                
  2 Harvey, Kate              21 WU                  11:35.80   11:47.89    4  
      31.78   34.77   34.83   35.48   35.81   35.75   35.67   36.34
      36.25   36.37   35.99   36.20   35.98   36.40   35.81   36.08
      35.39   35.32   34.45   33.22                                
  3 Burdine, Anna             20 WU                  11:32.04   11:48.11    3  
      31.47   34.64   34.89   35.50   35.28   35.57   35.57   35.89
      35.07   35.65   36.17   35.86   35.94   36.62   36.33   36.18
      35.85   36.18   35.50   33.95                                
  4 Mundle, Whitney           20 PLU-PN                    NT   12:00.30    2  
      32.22   35.44   35.74   35.93   35.96   36.37   36.36   36.22
      36.74   36.42   36.30   36.38   36.36   36.65   36.53   36.91
      36.60   36.93   35.93   34.31                                
  5 Creaver, Gabriella        19 PLU-PN                    NT   12:24.60    1  
      31.96   36.00   36.91   37.49   37.59   38.08   37.34   37.17
      37.14   37.10   37.25   37.55   37.71   38.12   38.31   38.00
      37.92   38.28   38.28   36.40                                
  6 Mitchell, Britt           19 WU                  12:26.70   12:28.24  
      32.24   35.66   36.76   37.21   36.94   37.18   38.28   37.97
      37.82   37.53   37.87   37.81   37.61   38.38   38.30   38.62
      38.14   38.40   38.54   36.98                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lozensky, Jeff            19 PLU-PN                    NT   10:26.31    9  
      27.46   30.10   29.95   30.43   30.33   30.90   31.06   31.56
      32.05   31.36   32.00   32.30   32.30   32.65   32.49   32.47
      32.59   31.75   31.73   30.83                                
  2 Fritz, Ben                18 WU                        NT   10:29.40    4  
      27.72   30.48   31.31   32.24   32.27   32.45   31.13   31.80
      32.02   32.55   31.76   32.51                   31.76   32.52
      31.72   31.27   30.37   29.58                                
  3 Jerome, Bradley           20 PLU-PN              10:38.50   10:29.77    3  
      27.42   30.82   31.43   31.89   32.24   32.26   32.30   32.45
      32.29   32.40   31.99   32.23   32.17   32.04   32.11   32.16
      31.26   31.11   30.41   28.79                                
  4 Hakeman, Colin            20 WU                  10:28.40   10:42.70    2  
      27.84   31.12   31.63   32.23   32.66   32.67   32.55   32.44
      32.62   32.45   32.39   32.17   32.71   32.57   32.92   32.83
      32.51   32.63   32.36   31.40                                
  5 Toschi, Jared             19 PLU-PN              10:54.38   11:12.99    1  
      29.17   31.73   33.22   32.90   32.99   33.96   34.15   34.24
      34.37   34.18   33.91   34.59   35.13   34.66   34.29   34.20
      34.33   34.38   34.15   32.44                                
  6 Otani, Brendan            18 WU                  12:14.44   11:51.84  
      30.20   34.05   34.77   35.32   35.30   35.07   35.39   36.40
      35.82   36.22   36.46   36.35   36.33   36.55   37.11   36.67
      37.24   36.18   36.28   34.13                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Kaycee           19 PLU-PN                    NT    2:02.72    9  
      27.66   31.18   31.78   32.10                                
  2 Nguyenle, Victoria        19 PLU-PN               2:03.19    2:03.81    4  
      28.56   31.26   32.16   31.83                                
  3 Stafford, Sarah           20 PLU-PN                    NT    2:05.25    3  
      29.46   31.47   32.29   32.03                                
  4 Tallman, Cassie           21 WU                   2:02.43    2:11.30    2  
      29.87   32.73   34.20   34.50                                
  5 Coxon, Margo              21 WU                   2:11.31    2:11.86    1  
      29.79   33.51   34.39   34.17                                
  6 Mitchell, Britt           19 WU                        NT    2:22.50  
      32.10   35.74   37.34   37.32                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baligad, Bryson           20 PLU-PN                    NT    1:48.33    9  
      24.51   26.76   28.35   28.71                                
  2 Yuvienco, Mark            21 WU                   1:48.72    1:51.52    4  
      25.80   27.72   29.06   28.94                                
  3 Koivisto, Seth            18 PLU-PN                    NT    1:52.58    3  
      26.54   28.77   28.64   28.63                                
  4 Fang, Daniel              18 WU                   1:52.62    1:52.67    2  
      26.12   28.43   28.46   29.66                                
  5 Olufson, Ian              19 PLU-PN               1:54.67    1:55.91    1  
      26.33   28.63   30.25   30.70                                
  6 Hougan, Alex              19 WU                   1:49.11    1:57.80  
      27.32   29.70   30.25   30.53                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Booth, Danielle           20 PLU-PN                 26.16      25.67    9  
  2 Bishoff, Sydney           20 PLU-PN                 25.64      25.77    4  
  3 Kearney, Lauren           19 PLU-PN                 25.82      25.86    3  
  4 Lin, Kiley                20 WU                     26.17      26.72    2  
  5 Johnson, Jamie            21 WU                     25.52      26.74    1  
  6 Johnson, Claire           19 WU                     27.63      27.81  
 -- Creaver, Gabriella        19 PLU-PN                 27.40     X28.27  
 -- Clayton, Hannah           18 PLU-PN                 28.89     X28.65  
 -- Moore, Nandi              20 WU                     26.90     X29.14  
 -- Smith, Lindsay            20 PLU-PN                 28.27     X29.66  
 -- McQuillan, Elaine         19 WU                        NT     X30.17  
 -- Costello, Mikayla         19 WU                     30.24     X32.66  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodman, Jacob            20 PLU-PN                 22.06      22.16    9  
  2 Liu, Dennis               21 PLU-PN                 22.62      22.53    4  
  3 Singstad, Elijah          20 PLU-PN                 22.78      22.58    3  
  4 Segimoto, Evan            18 WU                     23.80      23.70    2  
  5 Hulti, Jacob              19 WU                     23.65      24.13    1  
  6 Otani, Brendan            18 WU                        NT      26.21  
 -- Chandler, Christiaan      18 PLU-PN                 23.86     X23.46  
 -- Walker, Shane             19 PLU-PN                 23.49     X23.78  
 -- Kawakami, Sam             21 PLU-PN                 23.74     X23.81  
 -- Carpenter, Mitchell       19 PLU-PN                 25.83     X25.68  
 
Event 9  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Kylie               20 PLU-PN               4:55.76    4:54.36    9  
      30.80   35.91   37.90   37.58   41.43   41.96   34.91   33.87
  2 Shannon, Alex             19 PLU-PN                    NT    5:01.32    4  
      31.14   35.96   38.59   37.99   43.67   44.40   35.44   34.13
  3 Straume, Ingrid           21 PLU-PN                    NT    5:04.84    3  
      33.04   37.33   39.07   39.04   41.99   43.23   36.28   34.86
  4 Rasmussen, Jensine        19 WU                   4:59.82    5:16.49    2  
      34.44   40.18   38.64   39.39   45.02   46.18   36.43   36.21
  5 Halbert, Olivia           18 WU                   5:25.79    5:27.21    1  
      33.74   39.77   42.51   41.61   46.03   46.17   38.46   38.92
  6 Taggesell, Cameron        18 WU                        NT    5:42.16  
      32.37   40.41   45.89   45.63   47.96   48.79   41.90   39.21
 
Event 10  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hedman, Ben               19 WU                   4:12.91    4:26.06    9  
      28.18   32.35   36.10   35.86   36.87   37.30   29.85   29.55
  2 Buchanan, James           19 PLU-PN                    NT    4:26.70    4  
      28.67   33.37   33.77   33.54   37.02   40.09   31.87   28.37
  3 Hakeman, Colin            20 WU                   4:27.62    4:31.12    3  
      28.58   33.64   35.37   34.81   39.25   39.87   29.78   29.82
  4 Hippe, Kyle               18 PLU-PN               4:35.47    4:37.08    2  
      29.58   34.12   34.84   34.22   38.83   39.39   33.04   33.06
  5 Davis, Owen               20 WU                   4:44.79    5:08.56    1  
      30.25   36.89   40.50   41.93   41.39   44.77   36.71   36.12
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bishoff, Sydney           20 PLU-PN                    NT    1:03.03    9  
      29.28   33.75                                                
  2 Bingea, Taylor            20 PLU-PN               1:04.12    1:03.93    4  
      30.08   33.85                                                
  3 Inouye, Keiko             21 PLU-PN                    NT    1:05.80    3  
      30.66   35.14                                                
  4 Johnson, Claire           19 WU                        NT    1:07.34    2  
      31.15   36.19                                                
  5 Witherwax, Ashlyn         20 WU                        NT    1:09.17    1  
      32.00   37.17                                                
  6 Halbert, Olivia           18 WU                   1:11.65    1:12.65  
      33.01   39.64                                                
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jett, Paul                21 PLU-PN                 53.38      53.35    9  
      24.77   28.58                                                
  2 Yuvienco, Mark            21 WU                     51.54      54.18    4  
      25.60   28.58                                                
  3 Baligad, Bryson           20 PLU-PN                    NT      54.33    3  
      25.50   28.83                                                
  4 Ludwig, Derek             19 WU                     52.30      55.60    2  
      25.49   30.11                                                
  5 Fang, Daniel              18 WU                     55.82      56.70    1  
      26.71   29.99                                                
  6 Singstad, Elijah          20 PLU-PN                    NT      57.44  
      26.60   30.84                                                
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stafford, Sarah           20 PLU-PN                 56.53      56.58    9  
      27.15   29.43                                                
  2 Booth, Danielle           20 PLU-PN                 59.05      57.99    4  
      27.31   30.68                                                
  3 Johnson, Jamie            21 WU                     55.43      58.75    3  
      27.98   30.77                                                
  4 Kelm, Jennica             19 PLU-PN                 59.50      58.91    2  
      27.99   30.92                                                
  5 Harvill, Rachel           20 WU                     54.98      59.47    1  
      28.02   31.45                                                
  6 Taggesell, Cameron        18 WU                   1:02.98    1:02.11  
      29.80   32.31                                                
 -- Clayton, Hannah           18 PLU-PN               1:02.85   X1:01.18  
      29.83   31.35                                                
 -- Smith, Lindsay            20 PLU-PN               1:02.17   X1:02.56  
      29.61   32.95                                                
 -- Taylor, Rachel            21 WU                   1:00.49   X1:02.88  
      29.96   32.92                                                
 -- Alongi, Claire            18 WU                   1:04.24   X1:04.74  
      30.78   33.96                                                
 -- Costello, Mikayla         19 WU                   1:05.22   X1:10.38  
      33.12   37.26                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodman, Jacob            20 PLU-PN                 49.90      48.73    9  
      22.79   25.94                                                
  2 Jerome, Bradley           20 PLU-PN                 49.83      50.18    4  
      23.85   26.33                                                
  3 Hecksel, Philip           18 PLU-PN                 51.09      50.24    3  
      23.74   26.50                                                
  4 Fujiwara, Mykah           21 WU                     51.92      53.28    2  
      25.28   28.00                                                
  5 Hulti, Jacob              19 WU                     52.39      53.43    1  
      25.48   27.95                                                
  6 Leibman, Nick             21 WU                     55.09      57.17  
      27.68   29.49                                                
 -- Curtis, Jackson           20 PLU-PN                    NT     X51.99  
      24.90   27.09                                                
 -- Waltz, James              18 PLU-PN                    NT     X52.00  
      24.63   27.37                                                
 -- Chandler, Christiaan      18 PLU-PN                    NT     X52.65  
      24.76   27.89                                                
 -- Lozensky, Jeff            19 PLU-PN                    NT     X53.00  
      25.78   27.22                                                
 -- Walker, Shane             19 PLU-PN                 52.02     X53.30  
      25.41   27.89                                                
 -- Hippe, Kyle               18 PLU-PN                    NT     X54.77  
      26.22   28.55                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kishaba, Kiyomi           18 PLU-PN               1:01.59    1:01.03    9  
      29.95   31.08                                                
  2 Kutz, Marri               19 PLU-PN               1:03.95    1:03.84    4  
      30.31   33.53                                                
  3 Lin, Kiley                20 WU                     57.88    1:05.21    3  
      31.48   33.73                                                
  4 Kates, Niki               19 WU                     59.74    1:05.48    2  
      31.98   33.50                                                
  5 Shannon, Alex             19 PLU-PN               1:07.25    1:06.71    1  
      32.39   34.32                                                
  6 Rasmussen, Jensine        19 WU                   1:02.22    1:08.97  
      33.46   35.51                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, James           19 PLU-PN                 56.83      54.66    9  
      26.54   28.12                                                
  2 Vieira, Kekoa             19 PLU-PN                    NT      58.85    4  
      28.86   29.99                                                
  3 Hedman, Ben               19 WU                     59.80    1:00.49    3  
      29.51   30.98                                                
  4 Anderson, Chris           19 PLU-PN               1:00.61    1:01.41    2  
      29.41   32.00                                                
  5 Hougan, Alex              19 WU                   1:06.37    1:05.94    1  
      32.06   33.88                                                
  6 Otani, Brendan            18 WU                   1:05.87    1:06.23  
      32.20   34.03                                                
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bingea, Taylor            20 PLU-PN               5:33.04    5:33.99    9  
      30.44   32.72   33.29   33.96   33.88   34.18   34.04   34.34
      34.13   33.01                                                
  2 Straume, Ingrid           21 PLU-PN                    NT    5:41.08    4  
      31.21   34.18   34.77   34.59   34.70   35.31   35.01   35.03
      33.68   32.60                                                
  3 Burdine, Anna             20 WU                   5:30.78    5:44.12    3  
      30.90   34.04   34.66   35.11   34.78   35.14   35.26   34.99
      34.73   34.51                                                
  4 Webb, Kylie               20 PLU-PN                    NT    5:45.16    2  
      31.29   34.78   34.77   35.29   35.38   35.07   35.20   35.02
      34.57   33.79                                                
  5 Harvey, Kate              21 WU                   5:30.08    5:49.11    1  
      31.11   35.36   35.17   35.28   34.57   35.47   35.50   36.13
      35.69   34.83                                                
  6 Coxon, Margo              21 WU                   5:35.54    5:50.07  
      30.92   34.02   34.97   35.57   36.16   35.98   35.90   35.78
      35.67   35.10                                                
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fritz, Ben                18 WU                   5:11.91    5:09.98    9  
      28.12   31.08   32.42   32.15   32.16   31.19   31.37   31.00
      31.30   29.19                                                
  2 Curtis, Jackson           20 PLU-PN               5:08.22    5:10.28    4  
      27.93   31.00   32.23   32.28   32.58   31.77   31.46   31.43
      31.49   28.11                                                
  3 Hakeman, Colin            20 WU                   4:51.17    5:16.39    3  
      27.73   31.20   32.30   32.60   32.24   32.29   32.19   32.01
      32.16   31.67                                                
  4 Carpenter, Mitchell       19 PLU-PN                    NT    5:25.91    2  
      28.74   32.44   33.07   33.28   33.80   33.42   33.40   32.87
      33.33   31.56                                                
  5 Toschi, Jared             19 PLU-PN               5:22.70    5:26.82    1  
      28.87   31.94   33.45   33.96   33.70   33.50   33.08   33.74
      33.47   31.11                                                
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Kaycee           19 PLU-PN                    NT    1:07.32    9  
      31.68   35.64                                                
  2 Kearney, Lauren           19 PLU-PN                    NT    1:11.97    4  
      33.10   38.87                                                
  3 Tallman, Cassie           21 WU                   1:07.02    1:11.99    3  
      34.05   37.94                                                
  4 Witherwax, Ashlyn         20 WU                   1:06.94    1:12.66    2  
      34.28   38.38                                                
  5 Muller, Jenna             18 PLU-PN                    NT    1:15.27    1  
      35.75   39.52                                                
  6 Mitchell, Britt           19 WU                   1:17.55    1:20.37  
      37.48   42.89                                                
 -- Mickelson, Emma           18 PLU-PN                    NT   X1:13.85  
      34.76   39.09                                                
 -- Perkins, Rebecca          19 PLU-PN                    NT   X1:16.44  
      35.96   40.48                                                
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Dennis               21 PLU-PN               1:00.54    1:00.27    9  
      28.01   32.26                                                
  2 Koivisto, Seth            18 PLU-PN                    NT    1:02.28    4  
      29.72   32.56                                                
  3 Fujiwara, Mykah           21 WU                   1:03.57    1:04.08    3  
      30.23   33.85                                                
  4 Wright, Terry             19 PLU-PN               1:03.86    1:04.73    2  
      30.80   33.93                                                
  5 Hedman, Ben               19 WU                        NT    1:07.26    1  
      31.40   35.86                                                
  6 Leibman, Nick             21 WU                   1:07.24    1:12.41  
      34.21   38.20                                                
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'               1:42.66    1:44.47   11  
     1) Kearney, Lauren 19              2) Bishoff, Sydney 20             
     3) Stafford, Sarah 20              4) Mundle, Whitney 20             
       26.19    25.88    26.13    26.27                                    
  2 Pacific Lutheran University-PN  'B'               1:44.70    1:46.12    4  
     1) Nguyenle, Victoria 19           2) Mickelson, Emma 18             
     3) Kelm, Jennica 19                4) Kutz, Marri 19                 
       26.61    26.91    26.10    26.50                                    
  3 Willamette University Swimming  'A'               1:40.13    1:47.81    2  
     1) Harvey, Kate 21                 2) Harvill, Rachel 20             
     3) Johnson, Claire 19              4) Johnson, Jamie 21              
       27.15    26.29    28.20    26.17                                    
  4 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x1:51.98  
     1) Perkins, Rebecca 19             2) Muller, Jenna 18               
     3) Creaver, Gabriella 19           4) Clayton, Hannah 18             
       28.33    26.89    27.87    28.89                                    
  5 Willamette University Swimming  'B'                    NT    1:52.98  
     1) Coxon, Margo 21                 2) Burdine, Anna 20               
     3) Taylor, Rachel 21               4) McQuillan, Elaine 19           
       27.47    28.36    27.45    29.70                                    
  6 Willamette University Swimming  'C'                    NT   x1:59.84  
     1) Alongi, Claire 18               2) Kates, Niki 19                 
     3) Costello, Mikayla 19            4) Moore, Nandi 20                
       30.44    28.80    41.18    19.42                                    
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University-PN  'A'               1:29.47    1:28.92   11  
     1) Jett, Paul 21                   2) Jerome, Bradley 20             
     3) Baligad, Bryson 20              4) Singstad, Elijah 20            
       22.48    22.30    22.04    22.10                                    
  2 Willamette University Swimming  'A'               1:29.17    1:32.93    4  
     1) Segimoto, Evan 18               2) Fritz, Ben 18                  
     3) Fang, Daniel 18                 4) Ludwig, Derek 19               
       23.77    23.12    23.20    22.84                                    
  3 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    1:34.45    2  
     1) Olufson, Ian 19                 2) Walker, Shane 19               
     3) Wright, Terry 19                4) Chandler, Christiaan 18        
       24.00    23.28    23.82    23.35                                    
  4 Pacific Lutheran University-PN  'D'                    NT   x1:36.59  
     1) Lozensky, Jeff 19               2) Kawakami, Sam 21               
     3) Vieira, Kekoa 19                4) Hippe, Kyle 18                 
       24.44    23.46    24.06    24.63                                    
  5 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x1:39.38  
     1) Waltz, James 18                 2) Anderson, Chris 19             
     3) Toschi, Jared 19                4) Carpenter, Mitchell 19         
       23.73    24.01    25.98    25.66                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 22                    
 
  1. Pacific Lutheran University         162   2. Willamette University Swimming       43
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 22                     
 
  1. Pacific Lutheran University         139   2. Willamette University Swimming       66