Choose Sport

All
  • All
  • M
  • W
01/26
1 p.m.
vs. UW Invitational
@ Seattle, Wash.
01/26
1 p.m.
vs. UW Invitational
@ Seattle, Wash.
Women's Basketball
01/26
6:00 PM
at Whitworth
Men's Basketball
01/26
8:00 PM
at Whitworth
01/27
9:30 a.m.
vs. UW Invitational
@ Seattle, Wash.
Women's Swimming
01/27
1 p.m.
at Puget Sound
Men's Swimming
01/27
1 p.m.
at Puget Sound
01/27
9:30 a.m.
vs. UW Invitational
@ Seattle, Wash.
Women's Basketball
01/27
4:00 PM
at Whitman
Men's Basketball
01/27
6:00 PM
at Whitman
Baseball
02/02
2:00 PM
vs. Rhodes
@ Austin, Texas
Women's Basketball
02/02
6:00 PM
George Fox
Men's Basketball
02/02
8:00 PM
George Fox
Baseball
02/03
11:00 AM
at Concordia (TX)
Softball
02/03
12:00 PM
at Cal Lutheran
Women's Tennis
02/03
1:00 PM
at Willamette
Softball
02/03
2:00 PM
at Cal Lutheran
Women's Basketball
02/03
4:00 PM
Linfield
Men's Basketball
02/03
6:00 PM
Linfield
Softball
02/04
10:00 AM
at Redlands
Softball
02/04
12:00 PM
at Redlands
Women's Tennis
02/04
1:00 PM
at Pacific
Baseball
02/04
1:00 PM
at Texas Lutheran
Baseball
02/04
4:00 PM
at Texas Lutheran
02/09
4 p.m.
vs. Husky Classic
@ Seattle, Wash.
Women's Swimming
02/09
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Men's Swimming
02/09
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
02/09
4 p.m.
vs. Husky Classic
@ Seattle, Wash.
Women's Tennis
02/09
4:00 PM
Puget Sound
Baseball
02/09
5:00 PM
at Pacific
Women's Basketball
02/09
6:00 PM
at Lewis & Clark
Men's Basketball
02/09
8:00 PM
at Lewis & Clark
02/10
9 a.m.
vs. Husky Classic
@ Seattle, Wash.
Women's Swimming
02/10
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Men's Swimming
02/10
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
02/10
9 a.m.
vs. Husky Classic
@ Seattle, Wash.
Baseball
02/10
11:00 AM
vs. Whitman
@ McMinnville, Ore.
Women's Tennis
02/10
1:00 PM
British Columbia
Women's Basketball
02/10
4:00 PM
at Willamette
Baseball
02/10
5:00 PM
vs. Whitworth
@ Pacific Univ.
Men's Basketball
02/10
6:00 PM
at Willamette
02/11
9 a.m.
vs. UW Indoor Open
@ Seattle, Wash.
Women's Swimming
02/11
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
Men's Swimming
02/11
10 a.m./6 p.m.
at Northwest Conference Championships
02/11
9 a.m.
vs. UW Indoor Open
@ Seattle, Wash.
Baseball
02/11
5:00 PM
at Linfield
Women's Basketball
02/13
6:00 PM
Puget Sound
Men's Basketball
02/13
8:00 PM
Puget Sound
Women's Basketball
02/16
6:00 PM
at Pacific
Men's Basketball
02/16
8:00 PM
at Pacific
Women's Swimming
02/17
TBA
at Puget Sound Finale
Men's Swimming
02/17
TBA
at Puget Sound Finale
Baseball
02/17
11:00 AM
Puget Sound
Softball
02/17
12:00 PM
at St. Martin's
Men's Tennis
02/17
1:00 PM
Southern Utah
Softball
02/17
2:00 PM
at St. Martin's
Baseball
02/17
2:00 PM
Puget Sound
Baseball
02/18
12:00 PM
Puget Sound
Men's Tennis
02/18
12:00 PM
at Seattle
Women's Basketball
02/22
TBA
at Northwest Conference Tournament
Men's Basketball
02/22
TBA
at NWC Tournament Semifinals
Men's Tennis
02/23
4:00 PM
at Puget Sound
02/24
TBA
vs. SPU Final Qualifier
@ Seattle, Wash.
02/24
TBA
vs. SPU Final Qualifier
@ Seattle, Wash.
Women's Basketball
02/24
TBA
at Northwest Conference Tournament Finals
Men's Basketball
02/24
TBA
at NWC Tournament Championship
Baseball
02/24
11:00 AM
at Lewis & Clark
Softball
02/24
12:00 PM
Lewis & Clark
Men's Tennis
02/24
1:00 PM
Willamette
Softball
02/24
2:00 PM
Lewis & Clark
Baseball
02/24
2:00 PM
at Lewis & Clark
Softball
02/25
12:00 PM
Lewis & Clark
Baseball
02/25
12:00 PM
at Lewis & Clark
Softball
02/25
2:00 PM
Lewis & Clark
03/02
7 p.m.
vs. Erik Anderson Memorial Icebreaker
@ McMinnville, Ore.
03/02
7 p.m.
vs. Erik Anderson Memorial Icebreaker
@ McMinnville, Ore.
Softball
03/02
2:00 PM
vs. Otterbein
@ Tucson, Ariz.
Softball
03/02
4:30 PM
vs. St. Catherine
@ Tucson, Ariz.
03/03
9 a.m.
vs. Erik Anderson Memorial Icebreaker
@ McMinnville, Ore.
03/03
TBA
PLU Invitational
03/03
TBA
PLU Invitational
03/03
9 a.m.
vs. Erik Anderson Memorial Icebreaker
@ McMinnville, Ore.
Softball
03/03
9:00 AM
vs. Thomas More
@ Tucson, Ariz.
Baseball
03/03
11:00 AM
Linfield
Softball
03/03
11:30 AM
vs. Claremont MS
@ Tucson, Ariz.
Women's Tennis
03/03
1:00 PM
at George Fox
Men's Tennis
03/03
1:00 PM
George Fox
Baseball
03/03
2:00 PM
Linfield
03/04
TBA
at PLU Invitational
03/04
TBA
PLU Invitational
Women's Tennis
03/04
TBA
at Lewis & Clark
Softball
03/04
9:00 AM
vs. Manhattanville
@ Tucson, Ariz.
Men's Tennis
03/04
10:30 AM
Lewis & Clark
Softball
03/04
11:30 AM
vs. Messiah
@ Tucson, Ariz.
Baseball
03/04
12:00 PM
Linfield
03/09
TBA
vs. NCAA Division III Indoor Championships
@ Birmingham, Ala.
03/09
TBA
vs. NCAA Division III Indoor Championships
@ Birmingham, Ala.
03/10
TBA
vs. NCAA Division III Indoor Championships
@ Birmingham, Ala.
03/10
9 a.m.
PLU Open
03/10
TBA
at Whitman Invitational
03/10
TBA
vs. NCAA Division III Indoor Championships
@ Birmingham, Ala.
03/10
9 a.m.
PLU Open
03/10
9 a.m.
PLU Invitational
Men's Tennis
03/10
10:00 AM
at Pacific
Baseball
03/10
11:00 AM
at Pacific
Softball
03/10
12:00 PM
Pacific
Women's Tennis
03/10
1:00 PM
Pacific
Softball
03/10
2:00 PM
Pacific
Baseball
03/10
2:00 PM
at Pacific
03/11
TBA
at Whitman Invitational
Men's Tennis
03/11
10:15 AM
at Willamette
Women's Tennis
03/11
10:30 AM
Willamette
Softball
03/11
12:00 PM
Pacific
Baseball
03/11
12:00 PM
at Pacific
Softball
03/11
2:00 PM
Pacific
Men's Tennis
03/12
10:15 AM
at Bellevue
03/16
3 p.m.
vs. Lewis & Clark Spring Break Open
@ Portland, Ore.
03/16
3 p.m.
vs. Lewis & Clark Spring Break Open
@ Portland, Ore.
03/17
9 a.m.
vs. Lewis & Clark Spring Break Open
@ Portland, Ore.
03/17
9 a.m.
vs. Lewis & Clark Spring Break Open
@ Portland, Ore.
03/17
TBA
at Vancouver Lake Invitational
Softball
03/17
12:00 PM
at Whitworth
Baseball
03/17
12:00 PM
Whitworth
Softball
03/17
2:30 PM
at Whitworth
Women's Tennis
03/17
3:00 PM
Whitworth
Baseball
03/17
3:00 PM
Whitworth
Men's Tennis
03/18
10:30 AM
Bellevue
Softball
03/18
12:00 PM
at Whitworth
Baseball
03/18
12:00 PM
Whitworth
Softball
03/18
2:30 PM
at Whitworth
Women's Swimming
03/21
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/21
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Women's Swimming
03/22
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/22
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Women's Swimming
03/23
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/23
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
03/24
11 a.m.
vs. Peyton Scoring Meet
@ Tacoma, Wash.
Women's Swimming
03/24
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
Men's Swimming
03/24
10 a.m./6 p.m.
at NCAA Division III Championships
03/24
11 a.m.
vs. Peyton Scoring Meet
@ Tacoma, Wash.
03/24
9 a.m.
Lamberth Cup
Softball
03/24
12:00 PM
at Linfield
Baseball
03/24
12:00 PM
at Whitman
Women's Tennis
03/24
1:00 PM
Linfield
Men's Tennis
03/24
1:00 PM
Puget Sound
Softball
03/24
2:00 PM
at Linfield
Baseball
03/24
3:00 PM
at Whitman
Men's Tennis
03/25
11:00 AM
at Linfield
Softball
03/25
12:00 PM
at Linfield
Baseball
03/25
12:00 PM
at Whitman
Softball
03/25
2:00 PM
at Linfield
03/26
TBA
at West Cup
Women's Tennis
03/26
1:00 PM
at Chapman
03/27
TBA
at West Cup
Men's Tennis
03/27
2:00 PM
at Biola
Women's Tennis
03/27
4:00 PM
at Occidental
Women's Tennis
03/28
11:00 AM
at Caltech
Men's Tennis
03/28
2:00 PM
at Caltech
Men's Tennis
03/29
5:00 PM
at Occidental
Softball
03/30
12:00 PM
at Willamette
Baseball
03/30
12:00 PM
Willamette
Softball
03/30
2:00 PM
at Willamette
03/31
10 a.m.
vs. Shotwell Invitational
@ Tacoma, Wash.
03/31
10 a.m.
vs. Shotwell Invitational
@ Tacoma, Wash.
Softball
03/31
12:00 PM
at Willamette
Baseball
03/31
12:00 PM
Willamette
Softball
03/31
2:00 PM
at Willamette
Baseball
03/31
3:00 PM
Willamette
Baseball
04/05
12:00 PM
vs. Occidental
@ Newberg, Ore.
04/07
10 a.m.
vs. Rich Allen Classic
@ Newberg, Ore.
04/07
TBA
at NWC Spring Classic
04/07
TBA
at NWC Spring Classic
04/07
10 a.m.
vs. Rich Allen Classic
@ Newberg, Ore.
04/07
TBA
at Collegiate Covered Bridge
Softball
04/07
12:00 PM
George Fox
Baseball
04/07
12:00 PM
at George Fox
Men's Tennis
04/07
1:00 PM
Whitman
Women's Tennis
04/07
2:00 PM
at Whitman
Softball
04/07
2:00 PM
George Fox
Baseball
04/07
3:00 PM
at George Fox
04/08
TBA
at NWC Spring Classic
04/08
TBA
at NWC Spring Classic
Women's Tennis
04/08
10:00 AM
at Whitworth
Softball
04/08
12:00 PM
George Fox
Baseball
04/08
12:00 PM
at George Fox
Softball
04/08
2:00 PM
George Fox
04/09
10 a.m.
vs. Northwest Conference Multi-Event Championships
@ Spokane, Wash.
04/09
10 a.m.
vs. Northwest Conference Multi-Event Championships
@ Spokane, Wash.
04/10
9 a.m.
vs. Northwest Conference Multi-Event Championships
@ Spokane, Wash.
04/10
9 a.m.
vs. Northwest Conference Multi-Event Championships
@ Spokane, Wash.
Women's Tennis
04/13
TBA
at Puget Sound
Baseball
04/13
3:00 PM
at Cal Lutheran
04/14
9 a.m.
vs. Lewis & Clark Invitational
@ Portland, Ore.
04/14
TBA
at Willamette Invitational
04/14
9 a.m.
vs. Lewis & Clark Invitational
@ Portland, Ore.
Baseball
04/14
11:00 AM
at Cal Lutheran
Softball
04/14
12:00 PM
at Puget Sound
Softball
04/14
2:00 PM
at Puget Sound
Baseball
04/14
2:00 PM
at Cal Lutheran
Men's Tennis
04/14
3:00 PM
at Spokane CC
04/15
TBA
at Willamette Invitational
Women's Tennis
04/15
10:30 AM
College of Idaho
Baseball
04/15
11:00 AM
at Pomona-Pitzer
Men's Tennis
04/15
11:00 AM
at Whitworth
Softball
04/15
12:00 PM
Puget Sound
Softball
04/15
2:00 PM
Puget Sound
04/20
2 p.m.
vs. Northwest Conference Championships
@ McMinnville, Ore.
04/20
2 p.m.
vs. Northwest Conference Championships
@ McMinnville, Ore.
Softball
04/20
TBA
at Northwest Conference Tournament
Baseball
04/20
TBA
at Northwest Conference Tournament
04/21
10:30 a.m.
vs. Northwest Conference Championships
@ McMinnville, Ore.
04/21
TBA
at Northwest Conference Championships
04/21
TBA
at Northwest Conference Championships
04/21
10:30 a.m.
vs. Northwest Conference Championships
@ McMinnville, Ore.
Women's Tennis
04/21
TBA
at Northwest Conference Championships
Softball
04/21
TBA
at Northwest Conference Tournament
Baseball
04/21
TBA
at Northwest Conference Tournament
Men's Tennis
04/21
TBA
at Northwest Conference Tournament
04/22
TBA
at Northwest Conference Championships
04/22
TBA
at Northwest Conference Championships
04/22
TBA
Northwest Conference Championships
Women's Tennis
04/22
TBA
at Northwest Conference Championships
Softball
04/22
TBA
at Northwest Conference Tournament
Baseball
04/22
TBA
at Northwest Conference Tournament
Men's Tennis
04/22
TBA
at Northwest Conference Tournament
Baseball
04/25
7:00 PM
at Puget Sound
04/28
9 a.m.
vs. Ralph Vernacchia Invitational
@ Bellingham, Wash.
04/28
9 a.m.
vs. Ralph Vernacchia Invitational
@ Bellingham, Wash.
Baseball
04/28
12:00 PM
Linfield
Baseball
04/29
12:00 PM
Linfield
05/04
12 p.m.
vs. Oregon Twilight Meet
@ Eugene, Ore.
05/04
1:30 p.m.
vs. Ken Shannon Invitational
@ Seattle, Wash.
05/04
12 p.m.
vs. Oregon Twilight Meet
@ Eugene, Ore.
05/04
1:30 p.m.
vs. Ken Shannon Invitational
@ Seattle, Wash.
05/05
10 a.m.
vs. Ken Shannon Invitational
@ Seattle, Wash.
05/05
10 a.m.
vs. Ken Shannon Invitational
@ Seattle, Wash.
05/05
TBA
vs. Opening Day/Windermere Cup
@ Seattle, Wash.
05/11
TBA
vs. Portland Twilight
@ Portland, Ore.
05/11
TBA
vs. Portland Twilight Meet
@ Portland, Ore.
05/12
TBA
vs. Portland Twilight
@ Portland, Ore.
05/12
TBA
vs. Portland Twilight Meet
@ Portland, Ore.
05/24
TBA
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
05/24
TBA
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
05/25
TBA
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
05/25
TBA
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
05/25
TBA
at NCAA Division III Championships
05/26
TBA
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
05/26
TBA
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
05/26
TBA
at NCAA Division III Championships
05/27
TBA
at NCAA Division III Championships
05/28
TBA
at NCAA Division III Championships
PP

Licensed to Pacific Lutheran University
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/5/2018 07:40 PM
                           Seattle & PLU - 1/5/2018                            
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seattle University-PN  'A'                        4:09.37    4:05.61   11  
     1) Lydig, Madi T 21                2) Thompson, Margaux J 19         
     3) Rapp, Maddie R 19               4) Gough, Emily N 20              
       29.59  1:00.04    32.68  1:10.55    27.57    59.65    22.09    55.37
  2 Pacific Lutheran University-PN  'A'               4:01.82    4:07.44    4  
     1) Kishaba, Kiyomi 18              2) Nguyenle, Victoria 19          
     3) Simpson, Kaycee 19              4) Bishoff, Sydney 20             
       30.27  1:02.75    31.95  1:08.66    27.09    59.25    26.53    56.78
  3 Seattle University-PN  'B'                             NT    4:08.37    2  
     1) Van Stone, Jayna K 20           2) Himes, Darian M 19             
     3) Lasher, Bryn S 18               4) Devadason, Sherlyn M 19        
       31.13  1:03.85    33.84  1:10.19    27.05    58.90    26.11    55.43
  4 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    4:19.69  
     1) Kutz, Marri 19                  2) Booth, Danielle 20             
     3) Webb, Kylie 21                  4) Kearney, Lauren 19             
       31.00  1:04.89    33.55  1:12.41    28.89  1:03.63    27.24    58.76
  5 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x4:25.99  
     1) Inouye, Keiko 21                2) Straume, Ingrid 21             
     3) Mickelson, Emma 18              4) Creaver, Gabriella 19          
              1:06.24    33.82  1:12.49    28.79  1:05.93    28.58  1:01.33
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seattle University-PN  'A'                             NT    3:31.80   11  
     1) Montemayor, Morgan M 21         2) Nussbaum, Ben E 21             
     3) Baldoni, Jack P 21              4) Crossen, Mitchell M 20         
       25.58    52.91    28.40  1:00.89    23.60    50.73    22.52    47.27
  2 Seattle University-PN  'B'                             NT    3:37.50    4  
     1) Shaw, Ryan T 20                 2) Mercer, Taj C 19               
     3) Raper, Greg A 19                4) Morales, Julian A 21           
       26.32                                                               
  3 Pacific Lutheran University-PN  'A'               3:31.79    3:39.02    2  
     1) Buchanan, James 19              2) Liu, Dennis 21                 
     3) Jett, Paul 21                   4) Singstad, Elijah 20            
       26.45    55.93    27.55  1:00.60    24.16    53.40    23.03    49.09
  4 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    3:47.69  
     1) Mortensen, Hayden 21            2) Koivisto, Seth 18              
     3) Hecksel, Philip 18              4) Goodman, Jacob 20              
       27.94    59.20    28.61  1:01.18    25.99                           
  5 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x3:52.83  
     1) Vieira, Kekoa 20                2) Kawakami, Sam 21               
     3) Wright, Terry 19                4) Waltz, James 19                
                59.29    29.58  1:04.37    25.76    57.33    24.29    51.84
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lasher, Bryn S            18 Seattle U-PN              NT    1:59.40    9  
      28.03   30.23   30.94   30.20                                
  2 Van Stone, Jayna K        20 Seattle U-PN         1:57.49    2:00.46    4  
      27.44   30.57   31.46   30.99                                
  3 Bingea, Taylor            21 PLU-PN               2:04.77    2:07.49    3  
      29.11   32.26   33.19   32.93                                
  4 Kelm, Jennica             19 PLU-PN               2:09.11    2:10.97    2  
      29.75   33.12   34.40   33.70                                
  5 Muller, Jenna             18 PLU-PN                    NT    2:11.13    1  
      30.22   32.67   33.94   34.30                                
 
Event 4  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roderick, Alex E          19 Seattle U-PN         1:42.01    1:46.95    9  
      24.53   26.88   55.54                                        
  2 Goguen, Jake J            18 Seattle U-PN         1:44.65    1:47.95    4  
      25.51   27.34   27.61   27.49                                
  3 Zenteno, Zach G           20 Seattle U-PN         1:46.44    1:49.44    3  
      25.46   27.65   28.12   28.21                                
  4 Lozensky, Jeff            19 PLU-PN                    NT    1:51.43    2  
      26.00   27.88   28.71   28.84                                
  5 Jerome, Bradley           20 PLU-PN               1:48.36    1:53.46    1  
      26.03   28.43   29.08   29.92                                
  6 Olufson, Ian              19 PLU-PN               1:49.36    1:55.91  
      26.00   28.91   30.51   30.49                                
 -- Barnard, Austin C         20 Seattle U-PN              NT   X1:50.02  
      25.57   27.65   28.66   28.14                                
 -- Morales, Julian A         21 Seattle U-PN         1:46.75   X1:57.23  
      26.16   29.17   30.55   31.35                                
 
Event 5  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wong, Jennifer A          18 Seattle U-PN           28.48      28.76    9  
  2 Plamondon, Allison A      18 Seattle U-PN           27.92      29.19    4  
  3 Dickman, Maddie C         22 Seattle U-PN              NT      29.58    3  
  4 Kishaba, Kiyomi           18 PLU-PN                 28.61      29.83    2  
  5 Kutz, Marri               19 PLU-PN                 30.01      30.12    1  
  6 Inouye, Keiko             21 PLU-PN                 31.02      31.18  
 
Event 6  Men 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montemayor, Morgan M      21 Seattle U-PN           24.09      24.62    9  
  2 Shaw, Ryan T              20 Seattle U-PN           24.50      25.22    4  
  3 Baligad, Bryson           20 PLU-PN                 24.41      25.53    3  
  4 Klein, Jason A            19 Seattle U-PN           24.02      25.67    2  
  5 Goodman, Jacob            20 PLU-PN                 25.83      26.46    1  
  6 Mortensen, Hayden         21 PLU-PN                    NT      27.75  
 -- Keane, Ian P              22 Seattle U-PN              NT     X26.19  
 -- Christensen, Luke T       19 Seattle U-PN              NT     X27.69  
 -- Vieira, Kekoa             20 PLU-PN                 26.87     X28.38  
 -- Waltz, James              19 PLU-PN                 28.05     X28.38  
 -- Carpenter, Mitchell       19 PLU-PN                 30.21     X30.54  
 
Event 7  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyenle, Victoria        19 PLU-PN                 32.06      32.57    9  
  2 Booth, Danielle           20 PLU-PN                 31.98      32.81    4  
  3 Himes, Darian M           19 Seattle U-PN           31.50      33.06    3  
  4 Thompson, Margaux J       19 Seattle U-PN           32.00      33.21    2  
  5 Straume, Ingrid           21 PLU-PN                 33.31      33.89    1  
  6 Bakewell, Emily N         19 Seattle U-PN           32.50      34.28  
 -- Kearney, Lauren           19 PLU-PN                 33.25     X32.67  
 -- Mickelson, Emma           18 PLU-PN                 35.14     X34.80  
 -- Perkins, Rebecca          20 PLU-PN                 37.02     X36.14  
 -- Ness, Emily               20 PLU-PN                 36.13     X36.38  
 
Event 8  Men 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Dennis               21 PLU-PN                 27.13      27.55    9  
  2 Nussbaum, Ben E           21 Seattle U-PN           27.90      27.64    4  
  3 Neton, Jack T             19 Seattle U-PN           28.00      29.30    3  
  4 Kawakami, Sam             21 PLU-PN                 29.78      29.39    2  
  5 Chandler, Christiaan      18 PLU-PN                 29.18      29.56    1  
  6 Mercer, Taj C             19 Seattle U-PN           29.00      30.28  
 
Event 9  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rapp, Maddie R            19 Seattle U-PN         1:00.62      59.61    9  
      28.16   31.45                                                
  2 Simpson, Kaycee           19 PLU-PN                 59.99      59.68    4  
      28.13   31.55                                                
  3 Gough, Emily N            20 Seattle U-PN           58.34    1:00.15    3  
  4 Devadason, Sherlyn M      19 Seattle U-PN           59.70    1:00.21    2  
      28.56   31.65                                                
  5 Bingea, Taylor            21 PLU-PN               1:01.74    1:04.97    1  
      30.25   34.72                                                
  6 Bishoff, Sydney           20 PLU-PN                 59.58    1:06.76  
      31.01   35.75                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldoni, Jack P           21 Seattle U-PN           49.46      51.16    9  
      24.23   26.93                                                
  2 Fujii, Shawn J            19 Seattle U-PN           51.72      51.68    4  
      23.97   27.71                                                
  3 Jett, Paul                21 PLU-PN                 52.18      54.87    3  
      25.60   29.27                                                
  4 Baligad, Bryson           20 PLU-PN                 52.29      56.32    2  
      26.33   29.99                                                
  5 Barnard, Austin C         20 Seattle U-PN              NT      56.36    1  
      26.28   30.08                                                
  6 Wright, Terry             19 PLU-PN                 54.87      58.42  
      26.85   31.57                                                
 -- Hecksel, Philip           18 PLU-PN                 55.03     X57.42  
      26.63   30.79                                                
 -- Anderson, Chris           20 PLU-PN                 58.77   X1:00.07  
      27.53   32.54                                                
 -- Vieira, Kekoa             20 PLU-PN                 56.89   X1:00.72  
      28.30   32.42                                                
 
Event 11  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treff, Paige E            21 Seattle U-PN           23.57      24.71    9  
  2 Plamondon, Allison A      18 Seattle U-PN           24.82      25.36    4  
  3 Monkhouse, Aspen          19 PLU-PN                 24.51      25.44    3  
  4 Thompson, Margaux J       19 Seattle U-PN           26.10      26.09    2  
  5 Kearney, Lauren           19 PLU-PN                 24.84      26.19    1  
  6 Booth, Danielle           20 PLU-PN                 25.67      26.35  
 -- Kelm, Jennica             19 PLU-PN                 25.59     X26.44  
 -- Smith, Lindsay            20 PLU-PN                 27.29     X28.27  
 -- Ness, Emily               20 PLU-PN                 27.35     X28.83  
 -- Clayton, Hannah           18 PLU-PN                 28.44     X28.90  
 
Event 12  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raper, Greg A             19 Seattle U-PN           20.79      21.69    9  
  2 Crossen, Mitchell M       20 Seattle U-PN           21.00      21.82    4  
  3 Parker, Isaac B           19 Seattle U-PN           21.69      22.28    3  
  4 Goodman, Jacob            20 PLU-PN                 21.82      22.52    2  
  5 Singstad, Elijah          20 PLU-PN                 22.20      23.20    1  
  6 Hecksel, Philip           18 PLU-PN                 22.41      23.79  
 -- Curtis, Jackson           20 PLU-PN                 23.50     X23.62  
 -- Walker, Shane             19 PLU-PN                 23.36     X23.99  
 -- Anderson, Chris           20 PLU-PN                 24.06     X24.44  
 -- Kawakami, Sam             21 PLU-PN                 23.56     X25.41  
 -- Carpenter, Mitchell       19 PLU-PN                 25.68     X26.52  
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Van Stone, Jayna K        20 Seattle U-PN           54.17      54.77    9  
      26.53   28.24                                                
  2 Lasher, Bryn S            18 Seattle U-PN           54.50      56.29    4  
      26.95   29.34                                                
  3 Bishoff, Sydney           20 PLU-PN                 54.96      58.94    3  
      27.86   31.08                                                
  4 Schulte, Jenessa E        20 Seattle U-PN           57.52      59.31    2  
      28.33   30.98                                                
  5 Kelm, Jennica             19 PLU-PN                 56.61    1:00.21    1  
      28.88   31.33                                                
 -- Smith, Lindsay            20 PLU-PN               1:00.88   X1:00.99  
      29.35   31.64                                                
 -- Clayton, Hannah           18 PLU-PN               1:00.89   X1:01.48  
      29.46   32.02                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Raper, Greg A             19 Seattle U-PN           46.32      48.91    9  
      23.49   25.42                                                
  2 Goguen, Jake J            18 Seattle U-PN           48.03      49.97    4  
      24.40   25.57                                                
  3 Roderick, Alex E          19 Seattle U-PN           48.24      50.48    3  
      24.59   25.89                                                
  4 Singstad, Elijah          20 PLU-PN                 47.81      50.76    2  
      24.38   26.38                                                
  5 Jerome, Bradley           20 PLU-PN                 48.77      51.21    1  
      24.60   26.61                                                
  6 Olufson, Ian              19 PLU-PN                 50.55      52.25  
      25.18   27.07                                                
 -- Parker, Isaac B           19 Seattle U-PN           49.23     X49.00  
      23.65   25.35                                                
 -- Curtis, Jackson           20 PLU-PN                 51.99     X51.73  
      24.65   27.08                                                
 -- Chandler, Christiaan      18 PLU-PN                 52.65     X52.46  
      24.88   27.58                                                
 -- Mortensen, Hayden         21 PLU-PN                    NT     X52.55  
      25.02   27.53                                                
 -- Walker, Shane             19 PLU-PN                 50.62     X52.91  
      25.18   27.73                                                
 -- Toschi, Jared             19 PLU-PN                 55.31     X56.68  
      26.64   30.04                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lydig, Madi T             21 Seattle U-PN           58.85      59.89    9  
      29.47   30.42                                                
  2 Kishaba, Kiyomi           18 PLU-PN                 59.98    1:03.42    4  
      30.80   32.62                                                
  3 Plamondon, Allison A      18 Seattle U-PN           59.68    1:04.37    3  
      31.53   32.84                                                
  4 Kutz, Marri               19 PLU-PN               1:03.84    1:05.50    2  
      31.76   33.74                                                
  5 Shannon, Alex             19 PLU-PN               1:01.63    1:06.25    1  
      31.90   34.35                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Montemayor, Morgan M      21 Seattle U-PN           51.63      53.12    9  
      25.89   27.23                                                
  2 Shaw, Ryan T              20 Seattle U-PN           54.78      54.65    4  
      26.75   27.90                                                
  3 Baligad, Bryson           20 PLU-PN                 53.07      57.04    3  
      26.61   30.43                                                
  4 Zenteno, Zach G           20 Seattle U-PN              NT      58.18    2  
      27.06   31.12                                                
  5 Buchanan, James           19 PLU-PN                 52.94      58.73    1  
      27.95   30.78                                                
  6 Waltz, James              19 PLU-PN                 58.89    1:00.91  
      28.91   32.00                                                
 -- Hippe, Kyle               18 PLU-PN                    NT   X1:01.05  
      30.06   30.99                                                
 -- Anderson, Chris           20 PLU-PN               1:00.00   X1:01.52  
      29.82   31.70                                                
 -- Carpenter, Mitchell       19 PLU-PN               1:02.43   X1:05.32  
      31.73   33.59                                                
 
Event 17  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyenle, Victoria        19 PLU-PN               1:06.52    1:09.74    9  
      33.00   36.74                                                
  2 Himes, Darian M           19 Seattle U-PN         1:08.76    1:10.67    4  
      33.78   36.89                                                
  3 Straume, Ingrid           21 PLU-PN               1:11.82    1:13.65    3  
      34.78   38.87                                                
  4 Booth, Danielle           20 PLU-PN               1:08.94    1:13.73    2  
      34.41   39.32                                                
  5 Wong, Jennifer A          18 Seattle U-PN              NT    1:14.64    1  
      34.79   39.85                                                
  6 Mickelson, Emma           18 PLU-PN               1:10.78   x1:15.23  
      35.77   39.46                                                
 -- Webb, Kylie               21 PLU-PN                    NT   X1:16.16  
      36.23   39.93                                                
 -- Ness, Emily               20 PLU-PN               1:16.84   X1:19.37  
      37.30   42.07                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fujii, Shawn J            19 Seattle U-PN              NT    1:02.42    9  
      29.07   33.35                                                
  2 Liu, Dennis               21 PLU-PN                 58.72    1:02.48    4  
      29.17   33.31                                                
  3 Neton, Jack T             19 Seattle U-PN         1:00.52    1:02.61    3  
      30.28   32.33                                                
  4 Koivisto, Seth            18 PLU-PN               1:00.71    1:03.03    2  
      30.24   32.79                                                
  5 Wright, Terry             19 PLU-PN               1:03.86    1:06.44    1  
      31.17   35.27                                                
 -- Kawakami, Sam             21 PLU-PN               1:01.71   X1:04.47  
      30.01   34.46                                                
 -- Chandler, Christiaan      18 PLU-PN               1:04.23   X1:09.09  
      32.08   37.01                                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bakewell, Emily N         19 Seattle U-PN         5:28.75    5:27.20    9  
      29.99   32.54   32.81   33.31   32.81   32.81   33.73   33.29
      33.26   32.65                                                
  2 Devadason, Sherlyn M      19 Seattle U-PN              NT    5:32.47    4  
      30.54   33.37   33.39   33.61   33.52   33.54   33.92   34.20
      34.35   32.03                                                
  3 Bingea, Taylor            21 PLU-PN               5:14.56    5:40.51    3  
      30.46   32.93   34.03   34.39   34.38   34.97   35.30   35.40
      35.21   33.44                                                
  4 Muller, Jenna             18 PLU-PN               5:26.80    5:51.39    2  
      32.15   34.70   35.65   36.00   35.81   35.63   35.88   35.78
      35.18   34.61                                                
  5 Creaver, Gabriella        19 PLU-PN               5:55.44    6:00.98    1  
      31.96   35.62   36.16   36.41   36.64   37.00   37.11   36.97
      36.88   36.23                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Barnard, Austin C         20 Seattle U-PN         4:55.01    4:54.45    9  
      26.87   29.05   29.63   29.57   29.90   29.63   29.64   30.26
      30.44   29.46                                                
  2 Christensen, Luke T       19 Seattle U-PN              NT    4:57.28    4  
      26.47   29.00   29.87   30.09   30.33   30.43   30.41   30.67
      30.61   29.40                                                
  3 Lozensky, Jeff            19 PLU-PN                    NT    5:02.42    3  
      27.18   29.31   29.92   30.31   30.46   30.98   31.16   31.31
      31.54   30.25                                                
  4 Hippe, Kyle               18 PLU-PN                    NT    5:20.43    2  
      28.34   31.58   31.71   32.37   32.14   32.47   33.11   32.93
      33.21   32.57                                                
  5 Buchanan, James           19 PLU-PN               5:06.34    5:22.32    1  
      28.25   30.41   31.70   32.30   32.69   33.57   32.02   34.22
      34.14   33.02                                                
  6 Toschi, Jared             19 PLU-PN               5:13.49   x5:30.89  
      28.62   31.67   32.63   33.31   34.00   34.27   34.39   34.37
      34.26   33.37                                                
 
Event 21  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Treff, Paige E            21 Seattle U-PN           27.00      26.46    9  
  2 Rapp, Maddie R            19 Seattle U-PN           27.99      27.39    4  
  3 Simpson, Kaycee           19 PLU-PN                 27.00      27.80    3  
  4 Monkhouse, Aspen          19 PLU-PN                 27.62      27.83    2  
  5 Gough, Emily N            20 Seattle U-PN           27.50      28.69    1  
  6 Bishoff, Sydney           20 PLU-PN                 28.00      29.05  
 -- Schulte, Jenessa E        20 Seattle U-PN              NT     X28.19  
 
Event 22  Men 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Baldoni, Jack P           21 Seattle U-PN           22.99      22.99    9  
  2 Fujii, Shawn J            19 Seattle U-PN           23.50      24.22    4  
  3 Jett, Paul                21 PLU-PN                 23.95      24.56    3  
  4 Keane, Ian P              22 Seattle U-PN           24.00      25.19    2  
  5 Wright, Terry             19 PLU-PN                    NT      25.43    1  
  6 Hecksel, Philip           18 PLU-PN                 25.47      26.06  
 -- Klein, Jason A            19 Seattle U-PN              NT     X24.96  
 -- Vieira, Kekoa             20 PLU-PN                 26.11     X26.18  
 -- Neton, Jack T             19 Seattle U-PN              NT     X26.63  
 -- Hippe, Kyle               18 PLU-PN                 27.60     X30.23  
 
Event 23  Women 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Kaycee           19 PLU-PN               1:00.24    1:01.65    9  
      30.05   31.60                                                
  2 Wong, Jennifer A          18 Seattle U-PN              NT    1:03.60    4  
      28.32   35.28                                                
  3 Dickman, Maddie C         22 Seattle U-PN              NT    1:03.71    3  
      29.21   34.50                                                
  4 Nguyenle, Victoria        19 PLU-PN               1:03.16    1:03.78    2  
      30.47   33.31                                                
  5 Bakewell, Emily N         19 Seattle U-PN              NT    1:05.53    1  
      29.90   35.63                                                
  6 Kishaba, Kiyomi           18 PLU-PN               1:05.48    1:07.75  
      30.62   37.13                                                
 -- Straume, Ingrid           21 PLU-PN               1:05.16   X1:05.78  
      31.45   34.33                                                
 -- Shannon, Alex             19 PLU-PN               1:05.25   X1:05.79  
      30.38   35.41                                                
 -- Webb, Kylie               21 PLU-PN               1:05.63   X1:07.47  
      30.79   36.68                                                
 -- Inouye, Keiko             21 PLU-PN               1:09.00   X1:09.34  
      30.52   38.82                                                
 
Event 24  Men 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nussbaum, Ben E           21 Seattle U-PN           56.00      55.76    9  
      26.22   29.54                                                
  2 Liu, Dennis               21 PLU-PN                 54.94      56.83    4  
      26.71   30.12                                                
  3 Mercer, Taj C             19 Seattle U-PN           57.00      57.69    3  
      26.69   31.00                                                
  4 Koivisto, Seth            18 PLU-PN                 56.44      57.71    2  
      27.09   30.62                                                
  5 Buchanan, James           19 PLU-PN                 57.40      58.36    1  
      26.48   31.88                                                
  6 Christensen, Luke T       19 Seattle U-PN              NT      59.72  
      26.97   32.75                                                
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seattle University-PN  'A'                        1:38.98    1:41.74   11  
     1) Dickman, Maddie C 22            2) Lydig, Madi T 21               
     3) Schulte, Jenessa E 20           4) Treff, Paige E 21              
       26.27    25.33    26.06    24.08                                    
  2 Pacific Lutheran University-PN  'A'               1:39.18    1:42.99    4  
     1) Monkhouse, Aspen 19             2) Kearney, Lauren 19             
     3) Bishoff, Sydney 20              4) Kelm, Jennica 19               
       25.59    16.57    15.46    45.37                                    
  3 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    1:49.26    2  
     1) Muller, Jenna 18                2) Mickelson, Emma 18             
     3) Shannon, Alex 19                4) Kutz, Marri 19                 
       27.49    26.81    28.00    26.96                                    
  4 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x1:51.97  
     1) Smith, Lindsay 20               2) Perkins, Rebecca 20            
     3) Creaver, Gabriella 19           4) Clayton, Hannah 18             
       28.18    27.10    27.65    29.04                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Seattle University-PN  'A'                             NT    1:29.26   11  
     1) Keane, Ian P 22                 2) Parker, Isaac B 19             
     3) Zenteno, Zach G 20              4) Morales, Julian A 21           
       22.19    22.08    22.39    22.60                                    
  2 Seattle University-PN  'B'                             NT    1:29.37    4  
     1) Klein, Jason A 19               2) Roderick, Alex E 19            
     3) Goguen, Jake J 18               4) Crossen, Mitchell M 20         
       22.98    22.91    22.10    21.38                                    
  3 Pacific Lutheran University-PN  'A'               1:26.02    1:30.66    2  
     1) Baligad, Bryson 20              2) Goodman, Jacob 20              
     3) Jett, Paul 21                   4) Singstad, Elijah 20            
       23.02    22.57    22.57    22.50                                    
  4 Pacific Lutheran University-PN  'B'                    NT    1:33.28  
     1) Chandler, Christiaan 18         2) Olufson, Ian 19                
     3) Walker, Shane 19                4) Mortensen, Hayden 21           
       23.98    23.70    23.16    22.44                                    
  5 Pacific Lutheran University-PN  'C'                    NT   x1:36.43  
     1) Waltz, James 19                 2) Lozensky, Jeff 19              
     3) Anderson, Chris 20              4) Curtis, Jackson 20             
       23.92    24.36    24.11    24.04                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Seattle University                  154   2. Pacific Lutheran University          89
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Seattle University                  181   2. Pacific Lutheran University          62