Choose Sport

All
  • All
  • M
  • W
Men's Track & Field
05/24
4 p.m. (Central)
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
Women's Track & Field
05/24
4 p.m. (Central)
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
Men's Track & Field
05/25
4:30 p.m. (Central)
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
Women's Track & Field
05/25
2 p.m. (Central)
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
Women's Rowing
05/25
TBA
at NCAA Division III Championships
Men's Track & Field
05/26
1:30 p.m. (Central)
vs. NCAA Division III Outdoor Championships
@ La Crosse, Wis.
Women's Rowing
05/26
TBA
at NCAA Division III Championships
Women's Rowing
05/27
TBA
at NCAA Division III Championships
Women's Rowing
05/28
TBA
at NCAA Division III Championships
PP

Licensed to Tacoma Swim Club       HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/27/2018 03:06 PM
                             UPS V PLU - 1/27/2018                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 University of Puget Sound  'A'                    1:47.21    1:50.97   11  
     1) Verhoeven, Aza 20               2) Callahan, Kelli E 20           
     3) Skog, Calista J 19              4) Jenkins, Erin D 20             
  2 Pacific Lutheran University  'A'                  1:50.18    1:52.05    4  
     1) Kishaba, Kiyomi 18              2) Booth, Danielle 20             
     3) Simpson, Kaycee 19              4) Monkhouse, Aspen 19            
  3 Pacific Lutheran University  'B'                       NT    1:54.73    2  
     1) Kutz, Marri 19                  2) Nguyenle, Victoria 19          
     3) Webb, Kylie 21                  4) Kearney, Lauren 19             
  4 University of Puget Sound  'B'                         NT    1:56.63  
     1) Kriz, Maddie H 20               2) Stiver, Austin W 20            
     3) Kegans, Melisa 22               4) Haven, Kai L 20                
  5 Pacific Lutheran University  'C'                  1:55.60    1:57.91  
     1) Shannon, Alex 19                2) Mundle, Whitney 20             
     3) Inouye, Keiko 21                4) Ness, Emily 20                 
  6 University of Puget Sound  'C'                         NT    2:03.19  
     1) Hoops, Allison B 21             2) Cagigas, Genevieve 21          
     3) Nyman, Kaarina E 19             4) Trissel, Roxie M 21            
  7 University of Puget Sound  'D'                         NT    2:10.70  
     1) Tran, Lilly N 18                2) Wong, Cori A 18                
     3) Alden, Katy M 18                4) Resnick, Sydni M 18            
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University  'A'                  1:34.64    1:36.93   11  
     1) Baligad, Bryson 20              2) Liu, Dennis 21                 
     3) Jett, Paul 21                   4) Goodman, Jacob 20              
  2 University of Puget Sound  'A'                    1:35.80    1:39.98    4  
     1) Reimers, Dylan W 19             2) Conery, Ian J 21               
     3) Sasano, Justin K 20             4) Done, Ethan 19                 
  3 Pacific Lutheran University  'B'                       NT    1:40.86    2  
     1) Buchanan, James 19              2) Koivisto, Seth 18              
     3) Wright, Terry 19                4) Mortensen, Hayden 21           
  4 Pacific Lutheran University  'C'                       NT    1:47.50  
     1) Hippe, Kyle 19                  2) Kawakami, Sam 21               
     3) Vieira, Kekoa 20                4) Olufson, Ian 19                
  5 Pacific Lutheran University  'D'                       NT    1:49.33  
     1) Waltz, James 19                 2) Chandler, Christiaan 18        
     3) Anderson, Chris 20              4) Carpenter, Mitchell 19         
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dimicco, Kayla N          22 UPS                  2:00.99    2:03.12    9  
  2 Bingea, Taylor            21 PLU                  2:04.77    2:03.20    4  
  3 Muller, Jenna             18 PLU                  2:06.09    2:05.39    2.5
  3 Stafford, Sarah           20 PLU                  2:05.25    2:05.39    2.5
  5 Mena, Carmen L            20 UPS                  1:57.43    2:07.39    1  
  6 Kotchik, Kristian D       20 UPS                  2:02.98    2:08.41  
  7 Hoops, Allison B          21 UPS                  2:02.12    2:11.21  
  8 Smith, Lindsay            20 PLU                  2:09.08    2:13.64  
 -- Ehrmantraut, Mckenna T    18 UPS                  2:10.83   X2:12.80  
 
Event 4  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reimers, Dylan W          19 UPS                  1:41.68    1:47.03    9  
  2 Curtis, Jackson           20 PLU                  1:53.93    1:50.56    4  
  3 Mitchell, Nick P          21 UPS                  1:44.17    1:50.57    3  
  4 Sasano, Justin K          20 UPS                  1:47.80    1:50.77    2  
  5 Singstad, Elijah          20 PLU                  1:47.32    1:51.06    1  
  6 Jerome, Bradley           21 PLU                  1:48.36    1:51.09  
  7 Walker, Shane             19 PLU                  1:53.87    1:56.51  
  8 Toschi, Jared             19 PLU                  1:59.91    2:01.89  
 
Event 5  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kishaba, Kiyomi           18 PLU                    59.98    1:02.13    9  
  2 Cook, Kassidy L           18 UPS                  1:00.33    1:02.39    4  
  3 Kriz, Maddie H            20 UPS                  1:00.32    1:03.03    3  
  4 Verhoeven, Aza            20 UPS                    58.46    1:03.35    2  
  5 Shannon, Alex             19 PLU                  1:01.63    1:03.66    1  
  6 Kutz, Marri               19 PLU                  1:03.84    1:05.07  
  7 Inouye, Keiko             21 PLU                  1:04.58    1:05.24  
  8 Brown, Kayli L            19 UPS                  1:05.83    1:06.87  
 
Event 6  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, James           19 PLU                    52.94      53.99    9  
  2 Baligad, Bryson           20 PLU                    53.07      54.74    4  
  3 Van Boven, Caleb F        21 UPS                    56.48      58.05    3  
  4 Done, Ethan               19 UPS                    57.53      58.28    2  
  5 Vieira, Kekoa             20 PLU                    56.49      58.70    1  
  6 Waltz, James              19 PLU                    58.89      59.43  
  7 Mortensen, Hayden         21 PLU                    58.62      59.65  
  8 Anderson, Chris           20 PLU                  1:00.00    1:01.47  
 
Event 7  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Kelli E         20 UPS                  1:06.40    1:06.54    9  
  2 Nguyenle, Victoria        19 PLU                  1:06.52    1:08.71    4  
  3 Mundle, Whitney           20 PLU                  1:10.97    1:10.52    3  
  4 Booth, Danielle           20 PLU                  1:08.94    1:11.06    2  
  5 Straume, Ingrid           21 PLU                  1:11.82    1:12.44    1  
  6 Stiver, Austin W          20 UPS                  1:08.77    1:14.16  
  7 Downs, Rylee R            18 UPS                  1:14.99    1:15.35  
  8 Tran, Lilly N             18 UPS                       NT    1:20.01  
 
Event 8  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Liu, Dennis               21 PLU                    58.72      59.70    9  
  2 Conery, Ian J             21 UPS                    57.84    1:00.12    4  
  3 Koivisto, Seth            18 PLU                  1:00.71    1:02.80    3  
  4 Dodge, Cody M             21 UPS                  1:00.80    1:03.08    2  
  5 Kawakami, Sam             21 PLU                  1:01.71    1:04.49    1  
  6 Chandler, Christiaan      18 PLU                  1:04.23    1:05.17  
  7 Wigger, Patrick T         20 UPS                  1:01.66    1:07.40  
  8 Van Boven, Caleb F        21 UPS                    58.92    1:09.51  
 
Event 9  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Kaycee           19 PLU                  2:06.12    2:08.45    9  
  2 Bingea, Taylor            21 PLU                  2:16.34    2:21.22    4  
  3 Webb, Kylie               21 PLU                  2:19.66    2:22.03    3  
  4 Nyman, Kaarina E          19 UPS                  2:18.75    2:25.15    2  
  5 Kotchik, Kristian D       20 UPS                  2:14.59    2:26.31    1  
  6 Resnick, Sydni M          18 UPS                  2:19.21    2:33.53  
 
Event 10  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lozensky, Jeff            19 PLU                  2:05.04    2:03.43    9  
  2 Sasano, Justin K          20 UPS                  1:59.58    2:05.47    4  
  3 Bender, Travis K          19 UPS                  2:10.43    2:09.53    3  
  4 Hecksel, Philip           18 PLU                  2:04.95    2:09.80    2  
  5 Mitchell, Nick P          21 UPS                  2:14.82    2:12.33    1  
  6 Vieira, Kekoa             20 PLU                  2:09.03    2:15.12  
  7 Wigger, Patrick T         20 UPS                  2:09.41    2:19.96  
 
Event 11  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skog, Calista J           19 UPS                    24.38      25.03    9  
  2 Jenkins, Erin D           20 UPS                    24.94      25.19    4  
  3 Monkhouse, Aspen          19 PLU                    24.51      25.22    3  
  4 Kearney, Lauren           19 PLU                    24.84      25.52    2  
  5 Bishoff, Sydney           20 PLU                    25.03      26.04    1  
  6 Kegans, Melisa            22 UPS                    24.77      26.31  
  7 Booth, Danielle           20 PLU                    25.44      26.33  
  8 Haven, Kai L              20 UPS                    25.42      26.34  
 -- Kelm, Jennica             19 PLU                    25.59     X26.20  
 -- Stafford, Sarah           20 PLU                    26.01     X26.68  
 -- Brown, Kayli L            19 UPS                    25.92     X26.97  
 -- Ness, Emily               20 PLU                    27.35     X27.50  
 -- Trissel, Roxie M          21 UPS                    26.08     X27.52  
 -- Smith, Lindsay            20 PLU                    27.29     X27.63  
 -- Clayton, Hannah           19 PLU                    28.44     X28.37  
 -- Cagigas, Genevieve        21 UPS                    26.98     X28.55  
 -- Alden, Katy M             18 UPS                    28.16     X29.63  
 -- Wong, Cori A              18 UPS                    29.48     X30.37  
 
Event 12  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goodman, Jacob            20 PLU                    21.82      22.06    9  
  2 Done, Ethan               19 UPS                    22.18      22.83    4  
  3 Singstad, Elijah          20 PLU                    22.20      23.11    3  
  4 Christensen, Vaughn D     18 UPS                    23.53      23.25    2  
  5 Mortensen, Hayden         21 PLU                    23.22      23.90    1  
  6 Walker, Shane             19 PLU                    23.11      24.14  
  7 Waltz, James              19 PLU                    23.65      24.27  
  8 Bender, Travis K          19 UPS                    23.95      25.75  
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Skog, Calista J           19 UPS                    54.25      53.84    9  
  2 Kearney, Lauren           19 PLU                    55.07      55.85    4  
  3 Monkhouse, Aspen          19 PLU                    54.63      55.91    3  
  4 Jenkins, Erin D           20 UPS                    54.75      56.02    2  
  5 Dimicco, Kayla N          22 UPS                    53.55      56.47    1  
  6 Kegans, Melisa            22 UPS                    53.49      56.66  
  7 Bishoff, Sydney           20 PLU                    54.96      57.09  
  8 Booth, Danielle           20 PLU                       NT      59.57  
 -- Kelm, Jennica             19 PLU                    56.61     X58.42  
 -- Hoops, Allison B          21 UPS                    55.67     X59.32  
 -- Brown, Kayli L            19 UPS                    57.87     X59.74  
 -- Perkins, Rebecca          20 PLU                    59.79   X1:00.51  
 -- Smith, Lindsay            20 PLU                  1:00.88   X1:00.79  
 -- Clayton, Hannah           19 PLU                  1:00.89   X1:01.24  
 -- Trissel, Roxie M          21 UPS                    57.62   X1:01.46  
 -- Wong, Cori A              18 UPS                  1:05.91   X1:07.35  
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reimers, Dylan W          19 UPS                    47.92      48.96    9  
  2 Baligad, Bryson           20 PLU                    48.28      49.54    4  
  3 Jett, Paul                21 PLU                    49.28      50.17    3  
  4 Singstad, Elijah          20 PLU                    47.81      50.18    2  
  5 Hecksel, Philip           18 PLU                    50.00      51.17    1  
  6 Dodge, Cody M             21 UPS                    49.68      51.37  
  7 Done, Ethan               19 UPS                    49.63      51.48  
  8 Christensen, Vaughn D     18 UPS                    52.42      52.61  
 -- Curtis, Jackson           20 PLU                    51.73     X51.44  
 -- Olufson, Ian              19 PLU                    50.55     X51.82  
 -- Chandler, Christiaan      18 PLU                    52.46     X52.10  
 -- Anderson, Chris           20 PLU                    53.17     X53.03  
 -- Walker, Shane             19 PLU                    50.62     X55.43  
 -- Toschi, Jared             19 PLU                    55.31     X56.93  
 
Event 15  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kishaba, Kiyomi           18 PLU                  2:10.01    2:15.22    9  
  2 Cook, Kassidy L           18 UPS                  2:08.52    2:15.90    4  
  3 Kriz, Maddie H            20 UPS                  2:09.01    2:16.20    3  
  4 Shannon, Alex             19 PLU                  2:12.88    2:17.31    2  
  5 Verhoeven, Aza            20 UPS                  2:07.58    2:18.96    1  
  6 Inouye, Keiko             21 PLU                  2:17.19    2:19.71  
  7 Kutz, Marri               19 PLU                  2:20.19    2:23.22  
  8 Ehrmantraut, Mckenna T    18 UPS                  2:22.40    2:24.56  
 
Event 16  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Buchanan, James           19 PLU                  1:55.08    2:06.22    9  
  2 Goodman, Jacob            20 PLU                  2:01.60    2:07.31    4  
  3 Van Boven, Caleb F        21 UPS                  2:02.41    2:07.55    3  
  4 Waltz, James              19 PLU                  2:11.80    2:10.53    2  
  5 King, Connor E            20 UPS                  1:59.48    2:10.77    1  
  6 Vieira, Kekoa             20 PLU                  2:03.52    2:13.82  
 
Event 17  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nguyenle, Victoria        19 PLU                  2:24.08    2:30.78    9  
  2 Webb, Kylie               21 PLU                  2:33.13    2:38.71    4  
  3 Mundle, Whitney           20 PLU                  2:36.41    2:39.60    3  
  4 Downs, Rylee R            18 UPS                  2:40.53    2:42.85    2  
  5 Stiver, Austin W          20 UPS                  2:30.29    2:43.50    1  
  6 Perkins, Rebecca          20 PLU                  2:44.45    2:46.00  
  7 Cagigas, Genevieve        21 UPS                  2:49.20    2:57.26  
 
Event 18  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Conery, Ian J             21 UPS                  2:08.86    2:14.03    9  
  2 Liu, Dennis               21 PLU                  2:09.13    2:14.45    4  
  3 Kawakami, Sam             21 PLU                  2:18.82    2:22.67    3  
  4 Hippe, Kyle               19 PLU                  2:20.65    2:25.12    2  
  5 Dodge, Cody M             21 UPS                  2:22.25    2:26.80    1  
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Kelli E         20 UPS                       NT    5:08.33    9  
  2 Bingea, Taylor            21 PLU                  5:14.56    5:29.89    4  
  3 Straume, Ingrid           21 PLU                  5:34.35    5:32.94    3  
  4 Muller, Jenna             18 PLU                  5:26.80    5:35.98    2  
  5 Mena, Carmen L            20 UPS                  5:13.60    5:40.65    1  
  6 Ehrmantraut, Mckenna T    18 UPS                  5:47.26    5:49.88  
  7 Resnick, Sydni M          18 UPS                  5:26.42    5:55.30  
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Nick P          21 UPS                  4:41.65    4:59.23    9  
  2 Lozensky, Jeff            19 PLU                  5:02.42    5:01.13    4  
  3 Curtis, Jackson           20 PLU                  5:00.27    5:07.78    3  
  4 Jerome, Bradley           21 PLU                  4:53.15    5:08.86    2  
  5 Toschi, Jared             19 PLU                  5:13.49    5:20.61    1  
  6 King, Connor E            20 UPS                  4:58.30    5:30.68  
 
Event 21  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Simpson, Kaycee           19 PLU                    58.30      58.48    9  
  2 Skog, Calista J           19 UPS                    58.38      59.87    4  
  3 Bishoff, Sydney           20 PLU                    59.58    1:02.80    3  
  4 Inouye, Keiko             21 PLU                  1:04.41    1:03.10    2  
  5 Dimicco, Kayla N          22 UPS                    59.05    1:03.30    1  
  6 Kotchik, Kristian D       20 UPS                  1:00.45    1:03.45  
  7 Nyman, Kaarina E          19 UPS                  1:01.94    1:04.44  
 -- Tran, Lilly N             18 UPS                       NT   X1:04.86  
 -- Haven, Kai L              20 UPS                  1:03.08   X1:05.86  
 -- Alden, Katy M             18 UPS                  1:11.35   X1:14.57  
 
Event 22  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jett, Paul                21 PLU                    52.18      53.36    9  
  2 Baligad, Bryson           20 PLU                    52.29      54.09    4  
  3 Sasano, Justin K          20 UPS                    54.54      56.15    3  
  4 Wright, Terry             19 PLU                    54.87      56.23    2  
  5 Christensen, Vaughn D     18 UPS                    54.68      57.47    1  
  6 Bender, Travis K          19 UPS                    57.11      58.20  
  7 Hecksel, Philip           18 PLU                    55.03      58.30  
  8 Wigger, Patrick T         20 UPS                    56.62      58.76  
 
Event 23  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Callahan, Kelli E         20 UPS                  2:08.93    2:07.25    9  
  2 Nguyenle, Victoria        19 PLU                  2:15.75    2:18.91    4  
  3 Webb, Kylie               21 PLU                  2:17.62    2:20.72    3  
  4 Kegans, Melisa            22 UPS                       NT    2:21.16    2  
  5 Kishaba, Kiyomi           18 PLU                  2:20.87    2:24.14    1  
  6 Mundle, Whitney           20 PLU                  2:24.42    2:24.29  
  7 Downs, Rylee R            18 UPS                  2:23.52    2:24.48  
  8 Stiver, Austin W          20 UPS                  2:21.42    2:28.74  
 -- Tran, Lilly N             18 UPS                       NT   X2:30.90  
 
Event 24  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Reimers, Dylan W          19 UPS                  2:00.22    2:00.35    9  
  2 Buchanan, James           19 PLU                  2:04.57    2:04.65    4  
  3 Jett, Paul                21 PLU                  2:01.29    2:05.57    3  
  4 Koivisto, Seth            18 PLU                  2:01.78    2:06.28    2  
  5 Conery, Ian J             21 UPS                  2:00.93    2:08.22    1  
  6 Lozensky, Jeff            19 PLU                  2:08.20    2:10.13  
  7 Hippe, Kyle               19 PLU                  2:09.38    2:10.31  
  8 King, Connor E            20 UPS                       NT    2:19.58  
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University  'A'                  1:39.18    1:40.56   11  
     1) Simpson, Kaycee 19              2) Kearney, Lauren 19             
     3) Bishoff, Sydney 20              4) Monkhouse, Aspen 19            
  2 University of Puget Sound  'A'                    1:38.26    1:43.17    4  
     1) Dimicco, Kayla N 22             2) Haven, Kai L 20                
     3) Brown, Kayli L 19               4) Jenkins, Erin D 20             
  3 Pacific Lutheran University  'B'                  1:44.80    1:45.22    2  
     1) Kelm, Jennica 19                2) Kutz, Marri 19                 
     3) Muller, Jenna 18                4) Stafford, Sarah 20             
  4 University of Puget Sound  'B'                         NT    1:46.93  
     1) Kriz, Maddie H 20               2) Cook, Kassidy L 18             
     3) Nyman, Kaarina E 19             4) Ehrmantraut, Mckenna T 18      
  5 Pacific Lutheran University  'C'                  1:48.28    1:50.05  
     1) Ness, Emily 20                  2) Smith, Lindsay 20              
     3) Mundle, Whitney 20              4) Bingea, Taylor 21              
  6 University of Puget Sound  'C'                         NT    1:50.26  
     1) Hoops, Allison B 21             2) Trissel, Roxie M 21            
     3) Cagigas, Genevieve 21           4) Kotchik, Kristian D 20         
  7 Pacific Lutheran University  'D'                  1:49.31    1:50.82  
     1) Perkins, Rebecca 20             2) Shannon, Alex 19               
     3) Straume, Ingrid 21              4) Clayton, Hannah 19             
  8 University of Puget Sound  'D'                         NT    1:54.71  
     1) Mena, Carmen L 20               2) Resnick, Sydni M 18            
     3) Wong, Cori A 18                 4) Alden, Katy M 18               
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pacific Lutheran University  'A'                  1:26.02    1:28.61   11  
     1) Singstad, Elijah 20             2) Hecksel, Philip 18             
     3) Liu, Dennis 21                  4) Goodman, Jacob 20              
  2 Pacific Lutheran University  'B'                       NT    1:32.85    4  
     1) Walker, Shane 19                2) Jerome, Bradley 21             
     3) Mortensen, Hayden 21            4) Curtis, Jackson 20             
  3 University of Puget Sound  'A'                    1:28.26    1:35.01    2  
     1) Van Boven, Caleb F 21           2) Bender, Travis K 19            
     3) Christensen, Vaughn D 18        4) Wigger, Patrick T 20           
  4 Pacific Lutheran University  'D'                  1:36.01    1:38.25  
     1) Wright, Terry 19                2) Lozensky, Jeff 19              
     3) Anderson, Chris 20              4) Toschi, Jared 19               
  5 Pacific Lutheran University  'C'                  1:33.85    1:39.62  
     1) Kawakami, Sam 21                2) Olufson, Ian 19                
     3) Carpenter, Mitchell 19          4) Chandler, Christiaan 18        
 -- University of Puget Sound  'B'                         NT   X1:36.91  
     1) Dodge, Cody M 21                2) Mitchell, Nick P 21            
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 26                    
 
  1. Pacific Lutheran University         135   2. University of Puget Sound           108
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 26                     
 
  1. Pacific Lutheran University         152   2. University of Puget Sound            91